23.2. 2021 9:00

Pamätáte sa na detskú izbu princov Williama a Harryho? Dizajn navrhla sama Diana

23.2. 2021 9:00

Pamätáte sa na detskú izbu princov Williama a Harryho? Dizajn navrhla sama Diana

Foto: Getty Images

Bývanie britskej kráľovskej rodiny patrí k tým najhonosnejším. Historické sídla, ktoré im patria, sa pravidelne renovujú, zariaďujú dizajnérmi a prispôsobujú požiadavkám. Spomínate si ešte na detskú izbu princov Williama a Harryho?

Kráľovskí bratia sú deťmi 80-tych rokov a na ich vtedajšej izbe je to, samozrejme, vidieť. Dnes už historické zariadenie Kensingtonského paláca, v ktorom vyrastali so svojimi rodičmi, však nebolo iba chladným dielom dizajnérov. Na vzhľade i celkovom pohodlí ich domova sa výrazne podieľala sama princezná Diana, ktorá interiér navrhovala.

Diana sa v spolupráci s odborníkom rozhodla pre červenú, bielu a zelenú farebnú schému. Neprehliadnuteľný bol najmä koberec s jahodovou potlačou a zelenými lemami. K tým ladili i úchytky skirniek či pruhy na stenách. Práve takýmito "prepájacími" detailmi docielila originálny, ale najmä pohodlný interiér pre svoje deti. Tie, ako súčasť bohatej kráľovskej rodiny, mali samostatnú spálňu a samostatnú izbu na hranie. 

Detská izba princov Williama a Harryho bola dielom
Detská izba princov Williama a Harryho bola dielom "dizajnérky" Diany.
Zdroj: Getty Images

William a Harry v detstve obývali najvrchnejšie poschodie Kensingtonského paláca. Dôkazom je i časť šikmej strechy, ktorú vidno na záberoch z ich izby. Nábytok hral vybranými farbami, takže si môžete pamätať hojdacie koníky, biele stoličky či červené kreslo. Na stenách vidno detské obrázky, ktorých autormi sú, samozrejme, potomkovia Diany a Charlesa.

Spomienok na detskú izbu princov nie je veľa, ale sú dôkazom, že ich mama si dala na bývaní záležať. Dizajn mala rada, čo môžete vidieť aj v TOMTO článku. Neprehliadnite galériu s milými rodinnými fotkami tejto britskej kráľovskej rodiny.

autor:  Gabi
23.2. 2021 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy