5.4. 2020 18:00

Odvaha tu nechýba: Zrekonštruovaný dom, kde nájdete pánsku aj dámsku izbu - pozrite!

5.4. 2020 18:00

Odvaha tu nechýba: Zrekonštruovaný dom, kde nájdete pánsku aj dámsku izbu - pozrite!

Foto: Robo Hubac

Majitelia domu, ktorý sme navštívili, sa nebránili výrazným farebným kontrastom a pri zariaďovaní išli svojou cestou. Pánska a dámska izba bežne nebývajú súčasťou interiérov.

Kto tu býva: Alenka (29) žila posledných 9 rokov s priateľom Lukášom (35) v Anglicku. Keď sa im narodil synček Sandro (1), rozhodli sa postupne usadiť doma na Liptove. Kúpili a zrekonštruovali rozostavaný dom, do ktorého sa nasťahovali iba 2 mesiace pred našou návštevou.

Vnútri domu ešte všetko voňalo novotou. Dispozíciu si domáci vopred dobre premysleli, rozhodli sa pre také riešenie, aby vyhovovalo im a ich širokej rodine. Prekvapenie na nás čakalo hneď za dverami, kde sa nachádza miestnosť zariadená v industriálnom štýle. Reprezentuje ho kožená sedačka, koberec z kravskej usne, kovový nábytok, svietidlá v tvare reflektorov a najmä kopa zaujímavých doplnkov, ktoré majú nadčasovú príťažlivosť.

Nepovolaným vstup zakázaný

Ako celok pôsobí táto „pánska izba“, v ktorej sa partia Lukášových kamarátov môže venovať svojim záľubám, neformálnym dojmom. K dispozícii majú počítačové hry, hudbu i malý bar.

Poradila si

Zatiaľ čo v Lukášovej izbe sú zmiešané prvky priemyselného štýlu, kuchyňa, ktorá je oproti, má vidiecky vzhľad. Domáca pani zvolila bielu kuchynskú linku s kovovými príchytkami uloženú do tvaru písmena U. Z okna nad drezom je prekrásny výhľad na malý kostolík. Oproti je stôl, ktorý vyrobila s mamou z drevenej dosky, tri pohodlné stoličky a lavica so zaujímavými opierkami zavesenými pomocou špagáta na stene.

Majitelia domu sa nebránili výrazným kontrastom a pri zariaďovaní išli vlastnou cestou.
Zdroj: Robo Hubac

Spomienka na Anglicko

Náš obdiv si vyslúžila kúpeľňa s keramickým obkladom s motívom dreva, ktorý dopĺňa doska s dizajnovým umývadlom oválneho tvaru. Batérie sú spomienkou na Anglicko, svietidlo v kovovej klietke a rám zrkadla vytvárajú v tomto súkromnom priestore perfektný dojem, rovnako ako konáriky ihličnatého stromu vo váze a miska s orechmi.

autor:  Daniela Mýtna
5.4. 2020 18:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy