7.3. 2021 9:00

Z novostavby je vidiecke bývanie: Pozrite na čaro tých detailov...

7.3. 2021 9:00

Z novostavby je vidiecke bývanie: Pozrite na čaro tých detailov...

Foto: Jozefína Juríková

Jozefína s manželom od začiatku vedeli, že chcú bývať v dome s veľkou záhradou a krásnou terasou. Pred tromi rokmi našli v malej dedinke krásny pozemok, ktorý sa im zapáčil na prvý pohľad, a rozhodli sa, že práve na ňom postavia svoj budúci domov.

Kto tu býva: Jozefína Juríková je mladá svadobná fotografka a čerstvá mamina. Práca je jej koníček a našla sa aj v zariaďovaní vysnívaného domova. Najradšej však trávi čas s rodinou a priateľmi. Spolu s manželom novostavbe vdýchli vidiecku dušu a vytvorili domov, kde vládne rodinná pohoda.

Jozefína Juríková
Jozefína Juríková
Zdroj: Jozefína Juríková, archív firiem

Veci s príbehom

Jozefíne sa veľmi páči vidiecky a rustikálny štýl, ktorého cieľom je útulný domov. „Milujem pohodové prostredie, hrejivé dekorácie a doplnky. Potrebujem cítiť, že to nie je len dom, ale je to náš domov,“ prezradila nám mladá mamička. Viaceré kúsky nábytku našli v bazári a prerobili ich podľa seba. Príkladom je aj ich najobľúbenejší kúsok v dome, konzolový stolík v chodbe, ktorý zrenovoval Jozefínin manžel. „Môj muž je neskutočne šikovný. Dal tomu stolíku pridanú hodnotu a teraz je to náš skvost. Starý nábytok má pre nás hodnotu. Nehovoriac o tom, že sú to kvalitné kusy nábytku.“ Ďalším vlastnoručne upraveným kúskom je konferenčný stolík z truhlice. Jej vrchnú časť využili ako vešiakovú stenu v predsieni.

autor:  Jana Vrbová
7.3. 2021 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy