10.2. 2021 9:00

Neuveriteľná premena: Dizajnér Lukáš Kimlička ukázal byt po prerábke - to je nádhera!

10.2. 2021 9:00

Neuveriteľná premena: Dizajnér Lukáš Kimlička ukázal byt po prerábke - to je nádhera!

Foto: Instagram - Lukáš Kimlička

Módny návrhár a fotograf už svoj talent dokazovať nemusí. Lukáš Kimlička si spravil meno vďaka svojmu citu pre estetično a ten sa ukázal aj pri prerábke bytu. Zdedil ho po babke a je úžasné sledovať, čo zo staručkého bývania dokázal urobiť!

Farebný byt plný klasického nábytku a doplnkov sa postupne prerába. Známy umelec priznal, že predstavy o ňom mení každý deň a sám si navrhuje, čo, kde a ako bude vyzerať. "Môj vkus a štýl sa menil každým novým otvorením Pinterestu a Instagramu, kde som čerpal inšpiráciu. Vedel som, že chcem, aby v byte bolo cítiť ´to staré´ a zároveň aby bol moderný, s dušou umelca," vysvetlil pri jednom zo svojich postov.

Pôvodným zámerom bolo len vymaľovanie a nákup nábytku. Šikovný dizajnér sa však vyznal, že k bytu má citový vzťah, nakoľko v ňom ako študent býval, a tak prvé plány zmenil. "Búral som steny, menil podlahy a nábytok dával robiť na mieru. Mám k tomu bytu citový vzťah a povedal som si, že si zaslúži viac ako len nový náter a ´lacný´ nábytok. Čo sa týka zariaďovania, stále som všetko menil a sám som nevedel, ako byt nakoniec bude vyzerať. Plán od architekta som nemal žiadny, všetko som menil v procese a zo dňa na deň," priznal.

Kuchyňa pred premenou - za stenou je obývačka.
Kuchyňa pred premenou - za stenou je obývačka.
Zdroj: Instagram.com/@lukaskimlicka

Prvé ukážky bytu pred premenou a po nej však jasne dokazujú, že mladý Slovák to zvláda na jednotku a pokojne povedzme, že aj s hviezdičkou. Jeho cit pre krásu sa odráža aj v interiéri, ktorý postupne mení na svoj nový domov. Porovnanie starej kuchyne a jej aktuálnej podoby je stelesnením modernej prerábky, ktorá síce vyžadovala veľa práce aj finančnej investície, ale výsledok stojí za to.

Kuchyňa prepojená s obývačkou po premene.
Kuchyňa prepojená s obývačkou po premene.
Zdroj: Instagram.com/@lukaskimlicka

Premenou už prešli aj ďalšie časti bytu - dizajnér verejne ukázal druhú stranu obývačky, pridal aj detaily kuchyne či spálne. Samozrejme, ani jedna z izieb nie je o nič menej efektná ako nová kuchyňa a je doslova inšpiráciou. A ako sa dočítate v galérii, niektoré miestnosti mali vyzerať inak, no umelec počúval svoj cit a rozhodoval sa podľa neho. Všetko uvidíte v GALÉRII.

autor:  Gabi
10.2. 2021 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy