7.12. 2020 9:00

Na návšteve u Lukáša Kimličku: Módne kráľovstvo v bratislavskom byte

7.12. 2020 9:00

Na návšteve u Lukáša Kimličku: Módne kráľovstvo v bratislavskom byte

Foto: Lukáš Kimlička

V byte módneho návrhára a fotografa Lukáša Kimličku je na prvý pohľad jasné, že tu býva človek s citom pre každý detail.

Lukáš Kimlička je známy návrhár, fotograf a vizážista. Multitalent so skvelým vkusom, ktorý už roky pracuje aj pre mesačník EMMA.

Lukáš žije v príjemnej lokalite bratislavských Kramárov. Novostavba je v kopcovitom teréne, takže hoci do bytu vstupujete cez prízemie, byt je v skutočnosti umiestnený na treťom poschodí. „Vôbec tak nemusím používať schody či výťah, a to je veľmi pohodlné. Aby som sa v ňom hneď cítil ako doma, zútulnil som ho kvetmi, na ktoré mám spomienky z detstva,“ hovorí Lukáš, pre ktorého je jeho byt ideálnou oázou oddychu. Najradšej má, keď sa len tak usadí na gauč, natiahne nohy a užíva si chvíľu pokoja. Alebo vybehne do lesa za domom či na Kolibu.

Lukáš Kimlička
Lukáš Kimlička
Zdroj: Archív NMH

Priestranná kuchyňa

Byt je trojizbový a dominuje mu priestranná centrálna časť s obývačkou, kuchyňou a jedálenským kútom. Lesklá biela kuchynská linka poskytuje dosť miesta na prípravu jedál, čo si Lukáš nevie vynachváliť. „Varím v nej veľmi rád. Dokonca takmer každý deň. Baví ma variť pre priateľov a krásne aranžovať jedlo na tanier, lebo jedlo musí pôsobiť príťažlivo aj na pohľad. Kedysi som dokonca piekol, no dnes už sladkosti u mňa veru nenájdete,“ smeje sa multitalentovaný Lukáš.

Tón v tóne

V byte dominujú tmavé odtiene, stena v spálni je čierna, pri kuchynskej linke zasa sivá. Aj zvolený nábytok či podlaha sú v neutrálnych tónoch. Aby byt nepôsobil príliš tmavo, priestor je presvetlený farebnými plochami, doplnkami a dekoráciami. O osvieženie sa postarala oranžová stena pri jedálenskom stole a na chodbe, červená skrinka v spálni alebo oranžová knižnica za gaučom.

autor:  Jana Vrbová
7.12. 2020 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy