18.4. 9:00

Na návšteve v "slávnostnom" byte: Tmavé farby, a predsa vyzerá perfektne

18.4. 9:00

Na návšteve v "slávnostnom" byte: Tmavé farby, a predsa vyzerá perfektne

Foto: Nato Welton / Ikea

Nahliadnite do príbytku, kde sa majiteľom podarilo vytvoriť elegantný a útulný priestor, v ktorom každý hosť nájde prestreté miesto za stolom.

Fialová, tmavomodrá, tehlovočervená… Pri pohľade na steny tohto domu sme hneď vytušili, že odvaha majiteľom rozhodne nechýba. Svoj domov zahalili do sýtych farieb, ktoré mu dodali slávnostný ráz. Na návšteve nám prezradili, ako sa im podarilo vyhnúť ponurosti, hoci v priestoroch použili tmavé odtiene.

Prvý domov

„Pred tým, ako sme sa sem nasťahovali, sme žili v rôznych podnájmoch,“ prezrádza hneď na začiatku Marrit. „Toto je prvé miesto, v ktorom sme chceli investovať do spoločnej budúcnosti a nájsť štýl, ktorý nám vyhovuje.“ Rozhodli sa, že väčšinu rekonštrukčných prác si spravia sami. Aj preto strávili postupnou renováciou svojho domu takmer štyri roky. „Naučili sme sa maľovať, brúsiť podlahy, strhnúť stropy. Vyskúšali sme si aj tesárske práce. Nebolo to vždy jednoduché. Ale pre nás to bola zábava!“ Medzitým sa im narodila dcéra Mia a objavili nové koníčky. Príchod bábätka znamenal zmenu pôvodných plánov, keďže zrazu museli rátať aj so zariaďovaním detskej izby. Domáci však chápu zariaďovanie ako nikdy nekončiaci proces, takže to pre nich nebol problém.

„Postupne sme sa pri renováciách viac 
osmelili a začali experimentovať s výraznejšími 
farbami,“ hovorí majiteľka bytu.
„Postupne sme sa pri renováciách viac osmelili a začali experimentovať s výraznejšími farbami,“ hovorí majiteľka bytu.
Zdroj: Nato Welton / Ikea
autor:  Jana Vrbová
18.4. 2021 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok