8.1. 2021 18:00

Návšteva škandinávskeho bývania: Ktoré detaily robia z bytu čosi viac?

8.1. 18:00

Návšteva škandinávskeho bývania: Ktoré detaily robia z bytu čosi viac?

Foto: historiskahem.se

Nadšenie škandinávskym štýlom bývania nie je iba módnym výstrelkom. Jednoduchosť, účelnosť a efekt tohto typu interiéru má nakročené k nadčasovosti, preto sme nakukli do ďalšieho bytu, ktorý má čím inšpirovať.

Otvorený priestor

Dvojizbový byt o výmere 64 metrov štvorcových sa umne pohráva s otvorenosťou priestoru. Kuchyňa spojená s jedálenskou časťou plynulo prechádza do obývačky, a predsa máte pocit súkromia. Ako? Vďaka policovému systému, ktorý má niekoľko častí uzavretých. Tento predel vytvoril naoko dve izby, navyše sám o sebe pôsobí veľmi efektne. Čierna kovová konštrukcia a drevo sú dobre ladiacou dvojkou.

Moderné svietidlá

Ako milovníci interiérov vedia, svietidlá majú veľkú moc. Ich jas je jedna vec, ich dizajn tá druhá - nemenej dôležitá. Detail v podobe moderných a menej tradičných lámp v byte dotvára zaujímavosť celého bývania. Naoko jednoduché, a predsa s osobitým šmrncom.

Návšteva škandinávskeho bytu môže inšpirovať - nábytkom, farbami i detailmi.
Návšteva škandinávskeho bytu môže inšpirovať - nábytkom, farbami i detailmi.
Zdroj: historiskahem.se

Farebný prvok

Tak ako "káže" škandinávsky štýl, v tomto byte nechýba farebný prvok, ktorý bývanie prepája v každej jednej miestnosti. V tomto prípade ide o žltú. Možno ju vidieť na obrazoch, vankúšoch či prikrývke. Detailmi v rovnakej farbe sa pretína neutrálnosť priestoru, ktorej dominuje kombináia bielej, sivej a dreva. 

Zeleň

Domácnosti v škandinávskom štýle sa výrazne opierajú o krásu zelených rastlín. Hoci aj v menších bytoch, no listy nemôžu chýbať. V tomto prípade sa kvetináče s interiérovými rastlinami v každej izbe, dokonca aj v maloom štaníku v predsieni. Ruka v ruke so živou zeleňou idú vysušené rastlinné dekorácie odkazujúce na krásu prírody.

Viac detailov šikovného bytu nájdete v galérii.

autor:  Gabi
8.1. 2021 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44