3.7. 2021 9:00

NÁVŠTEVA Severské hygge v slovenskom dome: Pozrite si toto krásne podkrovie

3.7. 2021 9:00

NÁVŠTEVA Severské hygge v slovenskom dome: Pozrite si toto krásne podkrovie

Foto: Petra Tomková

Hoci ani po piatich rokoch rekonštrukcie nemajú Petra a Jirko v dome všetko tak, ako si vysnívali, dovolili nám nahliadnuť do svojho podkrovia.

Kto tu býva 

Petra (42) a Jirko (38) začali krátko po zoznámení riešiť bývanie. Mali tri možnosti – prenájom bytu, stavba malého domčeka alebo rekonštrukcia domu, ktorý mal Jirko po svojej babičke. Mladý pár sa rozhodol pre rekonštrukciu. Hlavným dôvodom bolo, že v dome po babičke majú aj malú zámočnícku dielňu, v ktorej pracujú spolu s Jirkovým otcom.

PETRA (42) A JIRKO (38)
PETRA (42) A JIRKO (38)
Zdroj: Petra Tomková

Strecha mala prednosť

Dom je pomerne veľký, zastavaná plocha so záhradou má rozlohu vyše 600 m², z toho obytná plocha podkrovia, kde Petra a Jirko bývajú, má 140 m². S rekonštrukciou začali pred piatimi rokmi novou strechou a strešnými oknami. Potom si dali chvíľu pauzu, počas ktorej vypratávali priestor, a mali dostatok času, aby si rozmysleli, ako podkrovie zariadia. Všetko od priečok až po zariadenie navrhovali sami. „Nebolo to vôbec jednoduché, ale s odstupom času si myslíme, že to dopadlo celkom dobre, i keď by sa tu určite našlo pár vecí, ktoré by som dnes urobila inak.“

autor:  Daniela Mýtna
3.7. 2021 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy