16.7. 2022 9:00

NÁVŠTEVA Posed vo viniciach vás očarí: Výhľad aj komfort na jednotku!

Hi-tech toaleta

Kúpelňa s wc má steny z recyklovaných latiek zo starej povaly a strechu z plexiskla. Od posedu je vzdialená len pár metrov. Dostanete sa k nej po krivoľakom chodníčku osvetlenom solárnymi lampičkami. Keď k nej prídete bližšie, rozsvieti sa lampa so senzorom. Toaleta je riešená tak, aby bolo možné obdivovať prírodu, ale zároveň poskytovala aj súkromie. Jej súčasťou je solárna sprcha s teplou vodou, umývadlo a ekologická kompostovacia toaleta.

Nudiť sa tu nebudete

V posede sa dá ráno pripraviť teplý čaj či káva, ktorý si môžete vychutnať hore pri stolíku alebo na mini teraske pod posedom, ktorá je tiež postavená zo starých dosiek. Je tam stôl a sedáky, ktoré Zdeněk vyrobil zo starých vinárskych sudov. Deň môže pokračovať prechádzkami po vinici alebo odpočinkom v hojdacej sieti s knihou v ruke.

Posed Vinica - ekologický glamping v lese nad Modrou
Zdeněk a Lenka - majitelia
Posed Vinica - ekologický glamping v lese nad Modrou Zdeněk a Lenka - majitelia
Zdroj: ROBO HUBAČ

Lenka Šimková, majiteľka Posed Vinica

„Posed Vinica sme začali spolu s priateľom budovať v roku 2021 a odvtedy na ňom pracujeme každý deň. Obaja milujeme prírodu a najmä čas, ktorý v nej môžeme tráviť. Aj preto sme sa rozhodli vytvoriť priestor, ktorý slúži všetkým, ktorí radi trávia čas rovnako ako my a ktorým Posed pomôže oddýchnuť si, načerpať nové sily alebo si len užívať krásnu romantiku v srdci vinohradov.“

Viac uvidíte v galérii >>>

autor:  Daniela Mýtna
16.7. 2022 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok