19.5. 15:00

NÁVŠTEVA Moderný, farebný a plný inšpirácií: Byt, ktorý vás prekvapí

Moderné bývanie Nemky Marie Jaster.
Moderné bývanie Nemky Marie Jaster.
Zdroj: Westwing

Z každého rožka

Tento byt ponúka veľa, a predsa má svoju hlavu a pätu. Historická budova vyniká vysokými stropmi, oblúkovitými oknami a francúzskymi dverami, podlahu pokrývajú parkety s nestarnúcim vzorom rybej kosti. Oproti tejto klasike sa objavuje moderný nábytok často netradičných tvarov a neprehliadnuteľné množstvo farieb. K tomu závan retra a je zrejmé, že majitelia sa vydali cestou eklektizmu.

Cestovanie po byte

Potvrdzuje to aj samotná Marie: „Ktoré slová by som použila na opis nášho bytu? Vzhľad 70. rokov a eklektický.“ Hoci popri svojich pracovných povinnostiach nemá veľa času nazvyš, s priateľom sa zariadeniu bytu venovali maximálne dôkladne. Až tak, že v ňom vytvorili vlastný svet. Ako vraví, spálňa im pripomína Paríž, pracovňa Štokholm, obývačka Los Angeles a kuchyňa Kodaň. 

Dokonalý výber

Majitelia nešli smerom jedného štýlu, riadili sa láskou k jednotlivým kúskom. Marie rada zbiera a kombinuje starý nábytok s novým, okrem toho nezabúda na dekoratívne doplnky. V byte je veľa kúskov z vintage obchodov, ale aj tých úplne nových. Keďže sa označuje za veľkú perfekcionistku, nezoberie len tak hocičo. Radšej si na dokonalý kúsok počká a až potom ho postaví na čestné miesto v byte. Hoci aj rok a pol čaká na dokonalý jedálenský stôl. 

autor:  Gabriela Fazekašová
19.5. 2023 15:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy