12.9. 2020 9:00

Návšteva krásneho bývania: Farmársky domov v českom štýle

12.9. 9:00

Návšteva krásneho bývania: Farmársky domov v českom štýle

Foto: Amazingplaces.cz, archív majiteľov,

Majitelia domčeka, ktorý sme navštívili, sa stretli pred 20 rokmi v Amerike. Už vtedy vedeli, že ich baví zariaďovanie a tvorba dekorácií, a tak po príchode domov vytvorili miesto plné inšpirácie. Splnili si túžbu po bývaní v štýle moderného farmárskeho domčeka.

Kto tu býva: Majiteľka Lenka. Zručná Žienka, ktorá si väčšinu vecí vyrobí svojpomocne. Ponúka ubytovanie, má e-shop s vintage dekoráciami a spravuje blog Orchardhouse.cz/blog, kde píše o svojich skúsenostiach zo záhrady a delí sa o postupy na výrobu dekorácií.

Dom od susedov

Príbeh, ako dom objavili, je veľmi jednoduchý. Susedil priamo s tým, v ktorom bývali, takže dom aj prostredie poznali. Kúpili ho v stave, keď si pýtal rozsiahlu rekonštrukciu. Tá napokon trvala tri roky. „Neponáhľali sme sa, všetko sme si poriadne premysleli tak, aby vznikol náš vysnívaný ,farmhouse‘,“ prezrádza nám na úvod majiteľka. Dom prešiel kompletnou premenou, z pôvodného nezostalo takmer nič. „Chcela som zachovať aspoň niečo, takže u nás nájdete napríklad zrkadlo zo železnej obruče dreveného suda, ktorá sa už povaľovala medzi vecami na vyhodenie.“

Pri zariaďovaní domu mali úplne jasnú predstavu.
Pri zariaďovaní domu mali úplne jasnú predstavu.
Zdroj: Amazingplaces.cz, archív majiteľov,

Šikovný manžel

Pri zariaďovaní domu mali úplne jasnú predstavu. Obaja majú radi útulný štýl, pri ktorom hrajú hlavnú úlohu drevo a kov. Veľkou výhodou bolo, že domáci pán dokázal vyrobiť nábytok sám. Všetky miestnosti sú tak dokonale zladené. Zariadenie dopĺňajú kvetiny, vence a rôzne vlastnoručne spravené dekorácie.

autor:  Jana Vrbová
12.9. 2020 9:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44