7.5. 2023 9:00

NÁVŠTEVA: Dokonalá chalupa v Česku. Ohúri dizajnom a hlavne atmosférou

7.5. 9:00

NÁVŠTEVA: Dokonalá chalupa v Česku. Ohúri dizajnom a hlavne atmosférou

Foto: Amazing Places

Výnimočná rekonštrukcia, ktorá prihliadala nielen na tradičné hodnoty, ale aj novodobý životný štýl tak, aby spolu prispeli k udržateľnosti. K tomu malebná príroda, prekrásna záhrada s jazierkom a skalkou a vo vnútri čistý a moderný interiér. Farma Mračov u našich českých susedov vám vyrazí dych.

Stará stodola z roku 1713 dostala novú podobu a citlivou rekonštrukciou sa do nej vrátil život. Jej dnešný majiteľ Martin Sikora sa o ňu stará od roku 2016. V malej osade Mračov v obci Kadov, ktorá sa nachádza len kúsok od juhočeského mestečka Blatná, sa mu postupne podarilo vytvoriť oázu pokoja, obklopenú prírodou, lesmi a rybníkmi, ale aj originálnym interiérom. Spolu tieto ingrediencie pôsobia ako pastva pre oči a pokoj pre dušu.

Martin túžil po chalupe a mieste práve s tou spomínanou dušou už dlhšie. Nakoniec sa na neho po pár rokoch hľadania obrátilo šťastie. „Tri roky som hľadal magické miesto. Miesto, ktoré bude kontrastom k môjmu životu v korporáte,“ začína rozprávanie sympatický majiteľ a pripomína, že vlastne si ho toto miesto našlo samo. A aj keď tu v podstate nič nie, hostia tu podľa neho nájdu všetko.

7.5. 2023 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok