5.6. 2022 9:00

Nádherný dom pri Bytči: Interiér plný dreva a originálne zariadená záhrada

Útulné rodinné bývanie plné prírodných prvkov a materiálov.
Útulné rodinné bývanie plné prírodných prvkov a materiálov.
Zdroj: ROBO HUBAČ

Nádych Škandinávie

Už pri pohľade zvonka je jasné, že štýl majiteľov sa nesie v škandinávskom duchu. Široký vstup do domu je prekrytý strechou, na ktorej vysadili malú zelenú záhradku, pri dverách sa vynímajú veľké kvetináče plné kvetov. Predsieň pôsobí priestranne, pričom dominantným prvkom sa stali drevené lamely za skrinkou na topánky, ktoré Tomáš sám vyrobil. Efekt domu dopĺňajú odhalené trámy v celom spodnom priestore.

Rozlohou rodinný

„Náš domček je poschodový, dole máme dennú časť a hore v podstate tú nočnú,“ víta nás Silvia. Z predsiene sa vchádza do pracovne a technickej miestnosti, kúsok ďalej je už hlavný spoločenský priestor – kuchyňa spojená s jedálňou a obývačkou. Neprehliadneme ani schodisko, kde je na medziposchodí rodinná galéria v tvare stromu.

V neutrálnych tónoch

Celý interiér sa nesie v neutrálnych tónoch. Farebne je ladený do zemitých odtieňov, pričom základ tvorí biela, hnedá a sivá farba. „Pri navrhovaní nášho domu sme sa rozhodli pre konkrétne farebné kombinácie, ktoré použijeme. Sivá a hnedá boli samozrejmé, akcentom k nim je čierna, ktorá spolu s tehlovou stenou budí dojem industriálneho štýlu,“ prezrádza Tomáš.

autor:  Oli
5.6. 2022 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy