22.3. 2020 9:00

Nadčasový a útulný: Vojdite do bytu, ktorý sa zariadením úžasne premenil

22.3. 9:00

Nadčasový a útulný: Vojdite do bytu, ktorý sa zariadením úžasne premenil

Foto: www.dobryinterier.sk

Na to, aby ste získali vysnívané bývanie, treba niekoľko šťastných okolností – najskôr získať vyhovujúcu lokalitu a potom dobrého dizajnéra. Takéto šťastie mali naši hostitelia.

Byt zariaďoval Ing. arch. Michal Fekete, www.dobryinterier.sk: „Mám rád, keď má klient nejakú zvláštnu požiadavku. Koľko ľudí, toľko názorov na bývanie, toľko záujmov a osobitých predstáv. Každý bytový interiér, ktorý tvorím, je iný, klienti doň vnášajú svoje sny, takže moja práca nie je žiadna rutina. A to sa mi na nej páči.“

Obaja majitelia bytu predtým bývali u rodičov, neskôr spolu v podnájme. A keďže z mladého páru je už rodina, hneď po narodení detí začali riešiť vlastné bývanie, v ktorom je už miesto aj na detské izby. Nedávno sa im podarilo nájsť moderný byt, ktorý im vyhovuje veľkosťou aj polohou.

Vysnívané bývanie mladého páru spĺňa všetko, čo dizajnérovi zadali - je nadčasové, funkčné, vkusné a útulné.
Vysnívané bývanie mladého páru spĺňa všetko, čo dizajnérovi zadali - je nadčasové, funkčné, vkusné a útulné.
Zdroj: www.dobryinterier.sk

Malá, ale funkčná

V pomerne malej chodbe, ktorá je od kuchyne oddelená iba skrinkami, dizajnér Michal umiestnil po celej dĺžke a výške vstavané skrine, ktoré poskytujú dostatok odkladacieho priestoru. Pridanú hodnotu dosiahol aj použitím bezfalcových dverí s reverzným kovaním siahajúcich po strop, ktoré vytvárajú jednotný dizajn vstupného priestoru.

Kam zmizli stoličky?

Vďaka praktickej dispozícii bytu v dennej zóne vytvoril príjemné členenie kuchynskej, jedálenskej a spoločenskej časti. Kuchynská linka má integrovanú chladničku, mrazničku, varnú dosku, umývačku riadu aj mikrovlnnú rúru a rúru na pečenie. Nad podlhovastý pult zavesil antikorový digestor v tvare valca, ktorý vsadil do podhľadu s bodovým osvetlením, a pod pult schoval tri barové stoličky.

Overený trik

Petra a Patrik mali hneď na začiatku jednu, pre nich veľmi dôležitú požiadavku. Chceli, aby bol byt zariadený funkčne, vkusne a nadčasovo, ale pritom útulne. Dizajnér preto v spoločenskej časti bytu zvolil drevenú podlahu a čiastočne aj obklad stien, rohovú sedačku obložil kvalitnými vankúšmi s obliečkami z bavlny a útulný charakter podčiarkol aj jemnými textíliami na oknách.

autor:  Daniela Mýtna
22.3. 2020 9:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44