7.8. 2019 14:30

Meghan je šialená! Začala rekonštrukciu a minula na ňu 2,4 milióna (FOTO)

7.8. 2019 14:30

Meghan je šialená! Začala rekonštrukciu a minula na ňu 2,4 milióna (FOTO)

Meghan Markle a princ Harry čelia kritike, že utratili 2,4 milióna libier daňových poplatníkov na renováciu svojho nového „hniezdočka lásky." Tak sa spolu pozrime, kam tieto peniaze investovali. 

Meghan je šialená! Začala rekonštrukciu a minula na ňu 2,4 milióna (FOTO)

Vyzerá to tak, že „papalášstvo" sa nenosí iba v postkomunistických krajinách, ale prekvitá i v kolíske európskej demokracie, vo Veľkej Británii.

Ostatní práve čítajú: Poznáte výhody malých kuchýň? My áno

Odporcovia monarchie šalejú

Kráľovský pár sa začiatkom tohto roka, pred príchodom svojho prvého potomka na svet, presťahoval do Frogmore Cottage, v areáli Frogmore Estate vo Windsore. Keď v minulých dňoch došlo k zverejneniu kráľovských účtov, vrátane výdavkov na renováciu spomínaného sídla, vyvolalo to vo verejnosti protichodné nálady.

Meghan je šialená! Začala rekonštrukciu a minula na ňu 2,4 milióna (FOTO)

 

Kritici a odporcovia monarchie označili sumu určenú na opravu rezidencie za „obzvlášť nehorázne vysokú" v čase, keď sú verejné služby pod finančným tlakom. „Vy chcete ospravedlniť kráľovské výdavky v dobe, keď nemocnice a školy čelia škrtom?" opýtal sa Graham Smith, predseda britských republikánov. „V krajine niet zvyšných peňazí a my vyhodíme 2,4 milióna libier za nové bývanie pre Harryho?", dodal Smith a označil takéto správanie za korupciu.

Ostatní práve čítajú: Nechce sa vám sledovať módne trendy? Stavte na nadčasové kuchyne s týmito 4 tipmi

„Vyžaduje si to úcta voči kráľovskej rodine"

Hovorca kráľovskej rodiny sa snažil situáciu zmierniť, keď vyhlásil, že renovácia budovy bola potrebná už dávno a Meghan s Harrym zaplatili za niektoré „príslušenstvo" a nábytok z vlastného vrecka.

Ostatní práve čítajú: Strop zo sadrokartónu? Nikdy! Vieme, aký strop v kuchyni bude moderný aj o sto rokov

Sir Michael Stevens, človek zodpovedný za účty monarchie, povedal: „Majetok nebol niekoľko rokov predmetom prác, a preto bolo nevyhnutné vykonať na ňom kompletnú renováciu v súlade s našou zodpovednosťou a s úctou voči kráľovskej rodine."

Meghan je šialená! Začala rekonštrukciu a minula na ňu 2,4 milióna (FOTO)

 

Moderná kuchyňa a kúpeľňa

V dome vymenili stropné trámy a rekonštrukciou prešli všetky plynové i vodovodné potrubia. Dom dostal novú strechu, schody, vymenili komínový systém a pristavili vnútorný krb. Zmene sa nevyhli ani kúpeľne, ktoré dostali úplne nový šat a Meghan sa môže tešiť na kúpanie v luxusnej vani vyrobenej na mieru. Realizovať sa môže pri pečení a varení, pretože kuchyňa získala novú linku a „plávajúcu" podlahu. Kompletnou zmenou prešla aj elektroinštalácia a celý vykurovací systém domu.

Ostatní práve čítajú: Tajomstvo dobrého vankúša odhalené

Pre spokojný spánok

Meghan sa musela pravdepodobne sťažovať na nepokojný spánok v dôsledku prelietavania lietadiel k letisku Heathrow, pretože manželský pár investoval 50 000 libier do špeciálnych zvukotesných okien. Snáď si už bude môcť nerušene zdriemnuť nielen v noci, ale aj počas dňa.

Ostatní práve čítajú: Tipy ako si zútulniť domov v škandinávskom štýle

Nie hocijaké farby

Firma tiež kompletne vymaľovala interiér domu a v najbližších týždňoch ju čaká ešte náter fasády budovy a niektoré záhradné terénne úpravy. Len pre zaujímavosť, Vicky Charles, interiérová dizajnérka kráľovskej rodiny, zodpovedala práve za vymaľovanie interiéru, ktoré spočívalo v použití ekologicky šetrných, vegánskych farieb bez toxínov.

Meghan je šialená! Začala rekonštrukciu a minula na ňu 2,4 milióna (FOTO)

 

Po pôrode rýchlo späť do formy

Frogmore Cottage má po rekonštrukcii desať izieb, pričom jedna z nich vzbudila silné emócie predovšetkým u tých, ktorí obviňujú kráľovskú rodinu z mamonárstva. Bulvárnymi médiami totiž prebehla informácia, že Meghan si nechala postaviť špeciálnu miestnosť s odpruženou podlahou na materskú jogu, ale Buckinghamský palác to poprel.

Či sa rekonštrukcia podarila, zhodnoťe v našej GALÉRII. Viac o rekonštrukcii prezradili vo VIDEU.

Zdroj: radomír
7.8. 2019 14:30
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44