18.6. 2022 9:00

Malý byt v novostavbe perfektne upravila: Viac priestoru a nadčasový štýl

Janka myslela aj na také detaily ako škára v stole určená na káble.
Janka myslela aj na také detaily ako škára v stole určená na káble.
Zdroj: Miro Miklas

Základ úspechu

Základom dobre zvládnutého bytu sú vstavané časti nábytku, kvalita použitých materiálov a perfektné vyhotovenie detailov pri realizácii. „Bez toho ani ten najlepší dizajn nemôže uspieť,“ potvrdila nám skúsená dizajnérka a dodala, že vzhľadom na to, že požiadavky každého človeka sa menia a vyvíjajú, snažila sa, aby bol aj funkčný a prispôsobivý.

Miluje textílie

Do interiéru sa snažila zakomponovať čo najviac prírodných materiálov – drevo, ľanové textílie, vlnu, prvky skla a kože. Tie sú doplnené v detailoch kovom, hlavne v mosadznom a zlatom vyhotovení. Nábytok pôsobí, akoby bol súčasťou stavby, a vytvára celok, ktorý je doplnený originálnymi kúskami solitérov. „Mojou najväčšou srdcovkou sú textílie. Fascinujú ma ich štruktúry, dekory a neuveriteľná schopnosť zmeniť, zútulniť a dotvoriť každý interiér. “

Maľuje s kompresorom

Dekoratívne pôsobia aj steny, ktoré vďaka tomu, že všetky potrebné veci má Janka uložené vo vstavaných častiach bytu, môžu slúžiť ako galéria. Oproti vchodu každého upútajú abstraktné kompozície od Patrície Koyšovej, ktoré maľuje za pomoci kompresora, lakovníckej pištole a stierky. Prvý si Janka objednala na výstave, ostatné podľa jej indícií postupne pribúdali.

Zdroj: Daniela Mýtna
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
18.6. 2022 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy