18.6. 2022 9:00

Malý byt v novostavbe perfektne upravila: Viac priestoru a nadčasový štýl

18.6. 2022 9:00

Malý byt v novostavbe perfektne upravila: Viac priestoru a nadčasový štýl

Foto: Miro Miklas

Byt v novostavbe sa k majiteľke dostal, ešte keď bol projekt len na papieri, takže bolo možné zasiahnuť do pôdorysu. Janka zmenila malú, ale zásadnú vec – otvorila priestor z chodbičky smerom do obývačky s kuchyňou, čím celý byt získal úplne iný rozmer.

Kto tu býva

Janka (35) od detstva veľmi rada kreslila a z toho sa akosi spontánne vyvinulo rozhodnutie uberať sa smerom k dizajnu. Po absolvovaní strednej priemyselnej školy vo Zvolene a Fakulty architektúry STU v Bratislave, pracovala v niekoľkých interiérových štúdiách, no chýbala jej tam sloboda a pocit väčšej realizácie. V roku 2011 si preto založila vlastné štúdio Cymorka, ktoré sa venuje kreatívnej aj obchodnej činnosti.

Sama sebe klientkou

„Navrhovanie interiérov ma stále veľmi baví a pri vlastnom byte to bolo oveľa ľahšie, pretože najlepšie viem, čo potrebujem, aký mám životný štýl a predstavy. Jediným limitom bol priestor a finančné možnosti. Viem totiž, koľko stoja kvalitné veci a výroba nábytku na mieru,“ smeje sa sympatická dizajnérka, ktorá si dala záležať nielen na dizajne, ale aj na funkčnosti, nadčasovosti a variabilite.

Zdroj: Daniela Mýtna
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
18.6. 2022 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy