10.12. 2017 7:00

Louboutin: Parížsky apartmán kráľa červených podrážok je nádherný!

10.12. 2017 7:00

Louboutin: Parížsky apartmán kráľa červených podrážok je nádherný!

Foto: fashiontimes.com/instyle.com

Od roku 2000 začala hviezda návrhára Christiana Louboutina stúpať rýchlosťou svetla, keď si na tie najprestížnejšie akcie obuli jeho prekrásne lodičky typické červenou podrážkou hviezdy ako Kate Winslet, Jennifer Lopez alebo Halle Berry. Dnes si vďaka tomu býva ako kráľ.

Ako to už býva, mnohé hviezdy majú za sebou neľahké podmienky a tvrdou prácou sa dostali na prestížne miesta vo VIP lóžach. Ani u Louboutina tomu nebolo inak. Jeho predošlým bývaním bol totižto podkrovný byt nad ateliérmi svojej značky. Apartmán, ktorý dnes umelec vlastní sa nachádza v Paríži. Hľadal ho celkovo tri roky a po tom, ako si zamiloval toto neskutočné maliarske štúdio, trvalo ďalšie tri roky, kým ho dostal do stavu, v akom je dnes.


Cieľom celej rekonštrukcie bolo najmä zrušenie bludiska malých miestností a vytvorenie veľkých, priestranných izieb, ktorým vysoké stropy dodávajú na kráse. Veľké okenné tabule vpúšťajú do apartmánu dostatok prirodzeného svetla a to vytvára príjemnú domácku atmosféru v priestore, ktorý je ako inak preplnený dizajnérskymi kúskami a umeleckými predmetmi.

Jeho parížsky apartmán je preplnený dizajnérskymi kúskami a tým, čo si návrhár priniesol z dovoleniek v exotických krajinách.
Jeho parížsky apartmán je preplnený dizajnérskymi kúskami a tým, čo si návrhár priniesol z dovoleniek v exotických krajinách.
Zdroj: instyle.com

Pozrite sa, ktorým celebritám sa nedarí predať svoje krásne domy


Čo by to bolo za dizajnéra bez vlastného šatníka, všakže? Ako návrhár obuvi stále nemá dostatok miesta a všetky páry topánok má okrem šatníku v pároch vyukladané popri stenách v hlavnej spálni a kúpeľni.


Louboutin má svoj apartmán plný nezvyčajných dizajnérskych kúskov. V kuchyni sú to napríklad vstupné dvere, ručne vyrezávané a pochádzajúce z Damasku a mramorová podlaha, v hale sídlia stoličky z Egypta, v mramorovej podlahe v kúpeľni je zaliaty bronzový aligátor a steny sú tvorené zrkadlovým obkladom. Rám hlavného jedálenského stola ďalej tvorí historické zubárske kreslo a doplnky v spálni sú spojené najmä s pôvodným obyvateľstvom Ameriky, čo je štýl, ktorý návrhárovi prirástol k srdcu a jednoducho sa ním rád obklopuje.


A v dizajnérskych kúskoch pokračujeme aj v pracovni, kde sídli stôl zo švédskej dielne a roku 1910, v obývacej izbe je to terakotová socha herečky Elizabeth Taylor ako kráľovej Kleopatry a vypreparovaný tiger. Halu dopĺňajú elektrické sviečky a tiež busta z mušlí vytvorená pre prehliadku Balenciaga, zrkadlo s rámom z amazonskej perovej čelenky alebo plagáty vytvorené z odpadkov. Nie je toho málo. Pán Louboutin sa rád obklopuje peknými vecami, to musíme uznať a aj napriek tomu, čo všetko sme vám práve vymenovali jeho domov nevyzerá preplnene a nezmyselne. Práve naopak. Všetko má svoje miesto.

10.12. 2017 7:00
Diskusia  ()
Diskusia
44