26.4. 2020 9:00

Konečne "svieži" byt! Pozrite, čo dokážu farby a prírodné materiály

26.4. 9:00

Konečne "svieži" byt! Pozrite, čo dokážu farby a prírodné materiály

Foto: Benjamin Edwards/Ikea

Ako ovocný nanuk v horúcom lete. Presne to nám napadlo, keď sme vstúpili do bytu mladej rodiny, v ktorej okrem pastelových farieb vládnu prírodné materiály.

Keď si mladá rodinka prenajímala tento trojizbový bungalov v americkom Los Angeles, veľkým plusom bol dvor a prerobená garáž. „Hneď som vedela, že z garáže bude skvelá pracovňa,“ hovorí Chloé, ktorá pracuje ako dizajnérka rekvizít a ilustrátorka. Garáž je na dvore v zadnej časti domu a vpredu je otvorená obývacia izba, jedáleň a kuchyňa. Z chodby sa vchádza do detskej izby, spálne a malej rodinnej kúpeľne. Pri zariaďovaní nového rodinného hniezda sa prejavila ich láska k prírode, ktorá je pre rodinu dôležitá. V priestrannej otvorenej obývacej izbe sa vďaka pokojnej atmosfére a kombinácii prírodných materiálov cítite ako na pláži. Dobrodružná povaha Chloé a scestovanosť jej manžela vytvárajú originálnu zmes štýlov, materiálov a vzorovaných látok.

Kreatívna domácnosť

Obývaciu izbu využíva celá rodina. Dve malé dcérky trávia najradšej čas za stolom. Tu sa môžu venovať kreatívnym aktivitám a pritom majú rodičov na blízku. „Chceme, aby cítili, že svoju kreativitu môžu kedykoľvek slobodne prejaviť,“ hovorí Chloé. „Nablízku nechávame koše, do ktorých sa pred spaním dá všetko ľahko uložiť.“

Dovoľte si spomaliť

Chloé navrhla príjemnú jedáleň, ktorú využívajú najmä cez víkend. „Cez týždeň si málokedy nájdeme čas pokojne sa spolu najesť. Naopak, cez víkend si s dievčatami užijeme pomalé raňajky, pretože sa nemusíme ponáhľať do školy.“ Chloé sa zamerala na detaily ako hrejivé a príjemné materiály, pohodlné sedenie a nezabudla ani na knihy, ktoré im umožnia spolu stráviť ešte viac času.

V byte mladej rodiny okrem pastelových farieb vládnu prírodné materiály.
V byte mladej rodiny okrem pastelových farieb vládnu prírodné materiály.
Zdroj: Benjamin Edwards/Ikea

Pokojná spálňa

Ak chcete vytvoriť pokojnú atmosféru v spálni, výber nábytku je zásadný. Ak je z každej strany postele málo miesta, použite ľahký nábytok, ktorý bude pôsobiť vzdušne. Výber farieb tiež pomôže navodiť pokojnú atmosféru. „Farby mi prinášajú radosť,“ hovorí Chloé. „Ale v spálni dávam prednosť neutrálnym odtieňom.“

autor:  Jana Vrbová
26.4. 2020 9:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44