3.3. 2018 7:30

Konečne skutočný domov: Weiter býva v dome po mŕtvom mužovi!

3.3. 2018 7:30

Konečne skutočný domov: Weiter býva v dome po mŕtvom mužovi!

Foto: Michal Šebeňa

Otto Weiter sa nasťahoval do nehnuteľnosti po mužovi, ktorý zahynul v Tibete. Všetko si upravil podľa vlastných predstáv.

Spevák sa pred nejakým časom presťahoval z vlastného penziónu na Záhorí do útulnejšieho hniezdočka. Manželka Andrea Fischer, ktorá s ním v penzióne žila posledných desať rokov, má teraz asi najväčšiu radosť z toho, že sa toľko nenachodí.

„Bývali sme v apartmáne, ktorý bol najďalej zo všetkých izieb. Keď sme si chceli urobiť čo i len kávu, museli sme prejsť štyridsať metrov. Do kuchyne sme sa dostávali cez chodbu, dole schodmi a cez reštauráciu. Navyše, keďže je to reštauračná kuchyňa, je celá z antikora, čo s pocitom domova nemá veľa spoločného,“ opisuje Otto Weiter jeden z dôvodov, prečo sa rozhodli zmeniť adresu.

A keďže v penzióne majú zariadené aj štúdiá, kde natáčajú, boli vlastne stále v práci. Na Záhorí síce ešte vždy trávia kopu času, pretože stále nahrávajú, no teraz sa po skončení práce môžu zbaliť a naozaj ísť domov. Nielen vyjsť na iné poschodie...

Andrea je rada, že má konečne svoju kuchyňu, ktorú prispôsobila svojim predstavám.
Andrea je rada, že má konečne svoju kuchyňu, ktorú prispôsobila svojim predstavám.
Zdroj: Šarm/Michal Šebeňa

Prečítajte si aj o tom, ako býva dizajnér Michal Skrak

Minihotel

Otto s Andreou si ani tentoraz nevybrali bývanie v hlavnom meste. Do oka im padla dedinka Zálesie, iba pár kilometrov od Bratislavy. „Som šťastná, že konečne mám svoju kuchyňu. Keď tam niečo robím, môžem bez problémov komunikovať s Ottom. To sme nepoznali desať rokov,“ smeje sa pani domu. Tvrdí, že v obrovskom penzióne bolo často aj chladno, ale napriek tomu jej Záhorie trochu chýba.

Aj keď sa presťahovali na prvý pohľad do menšieho, nejde o štandardný rodinný dom. Počtom miestností a kúpeľní to opäť vyzerá, že si kúpili malý hotel. Každá spálňa ma vlastnú kúpeľňu, navyše, jedna toaleta na prízemí je určená iba pre hostí. V každej izbe je malý šatník, pri hlavnej spálni veľký.

Suterén patrí najmä pánovi domu. Okrem dokonale zariadenej dielne má dole aj posilňovňu, miestnosť, kde sú iba inštrumenty k bazénu, zvlášť je aj pingpongový stôl a hneď vedľa súkromná vinárnička. Nechýba ani sauna so sprchou a, samozrejme, ďalšia toaleta. 

Do domu po známom horolezcovi Marekovi Hudákovi, ktorý zahynul pred deviatimi rokmi v Tibete, sa Otto Weiter presťahoval asi pred pol rokom. Hneď vedľa, cez ulicu si svoj pokoj a rodinné zázemie užíva aj speváčka Tina s manželom Separom. Vo vedľajšej dedine býva Dano Dangl, Andrej Bičan, Ján Ďurovčík, Filip Tůma aj Kamila Magálová.

3.3. 2018 7:30
Diskusia  ()
Diskusia
44