14.9. 2014 9:00

Herečka Jiřina Bohdalová: Miliónová česká babička

14.9. 2014 9:00

Herečka Jiřina Bohdalová: Miliónová česká babička

Foto: Profimedia

Česká herečka Jiřina Bohdalová (83) sa teda vie obracať! Podľa českého časopisu Sedmička totiž pred časom kúpila nehnuteľnosti v hodnote niekoľkých miliónov českých korún. Pritom sama býva v rodinnom dome a je vlastníčkou aj rozprávkovej chalupy v horách. Zdá sa, že Bohdalka, ako ju familiárne prezývajú, je šikovná realitná maklérka, veď dve rodinné vily kúpila doslova za babku.

Miliónová babička sa týmto skvelým obchodom zabezpečila a o svoju budúcnosť sa nemusí báť. A nielen ona, postarané do života majú zrejme aj jej dvaja dospelí vnuci Marek (29) a Vojtěch (20), na ktorých Bohdalová isto pri kúpe myslela.

Aké plány s nehnuteľnosťami však herečka v skutočnosti má, vie len ona sama. Isté je, že v súčasnosti má na seba napísané tri vily v pražskej Hostivaři a k tomu ešte chalupu v Semiloch. V každom prípade Bohdalová môže byť na seba pyšná, veď takýto ťah sa nepodarí často ani skúsenému realitnému maklérovi.

Vily sa nachádzajú blízko domu, v ktorom už roky býva, takže ich má pekne-krásne pod dohľadom. A ak by ich v budúcnosti darovala vnukom, tí by to mali k babičke doslova na dopľutie.

Cena prvej nehnuteľnosti bola pritom podľa Sedmičky závratne nízka, poschodová vila vyšla herečku na dva milióny štyristo tisíc korún (asi 87-tisíc eur). Ide o sumu, za ktorú sa predávajú v tejto pražskej lokalite podobné pozemky, nieto ešte s domom!

O pár sto metrov ďalej sa nachádza poschodová vila, ktorá už herečku vyšla podstatne drahšie. Z vrecka (alebo z bankového účtu) musela vybrať 6,4 milióna korún (231-tisíc eur).

Chalupa na Semilsku v Libereckom kraji pôsobí ozaj rozprávkovo.
Chalupa na Semilsku v Libereckom kraji pôsobí ozaj rozprávkovo.
Zdroj: Archív

Investícia to však bola perfektná, veď k vile patrí záhrada s výmerou 631 m2 a poschodový dom má zastavanú plochu 133 m2 a k tomu všetkému ešte ako bonus garáž. Navyše je na skok od zastávky MHD, čo tiež možno považovať za výhodu.

Herečka sa však sťahovať neplánuje, veď rozkošný dom typu okál spĺňa všetko, čo k dobrému bývaniu človek potrebuje. Bohdalová tu žila s manželom Radkom Brzobohatým († 79) a po rozvode v ňom zostala bývať. Podľa katastra ide o zastavanú plochu 183 m2, k tomu záhrada s rozlohou 1 367 m2, a to už je pomerne veľkorysé bývanie!

Od roku 1981, keď ho kupovala ako novostavbu, prešlo veľa času, a tak dom potreboval rekonštrukciu. Nové plastové okná a nová strecha zvýšili cenu domu približne na 6 miliónov korún (217-tisíc eur).

No a keď obľúbená herečka zatúži po čerstvom vzduchu, môže opustiť veľkomesto a vyraziť na svoju chalupu. A že ide doslova o rozprávkovú chalupu, to je isté. Veď jej súčasťou je aj krytý bazén! Zaujímavé je, že ani jednu zo spomínaných nehnuteľností herečka nefinancovala cez úver. Nuž, kto šetrí, má za tri…

Hoci inak veľmi zhovorčivá Bohdalová o svojich majetkových pomeroch hovoriť nechcela. Keď sa jej českí novinári pýtali, aký zámer má s nehnuteľnosťami, slušne ich odbila:

„Počúvajte, to naozaj chcete v národe vzbudzovať závisť?Nechajte ma na pokoji, ozaj ma to už rozčuľuje. Nebudem sa vám k tomu vyjadrovať. Nie preto, že by som to tajila, veď tieto informácie sú verejné a každý, kto má záujem, si ich môže na katastri nehnuteľností vyhľadať. Ale pre koho som to kupovala a čo s tým budem robiť? Prepáčte, nechcem byť neslušná, ale čo je vám do toho? A čo je do toho ľuďom?“

14.9. 2014 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok