4.4. 2021 9:00

FOTOnávšteva: Síce malý, ale komfortný domček - a stojí hneď pri stanici

4.4. 9:00

FOTOnávšteva: Síce malý, ale komfortný domček - a stojí hneď pri stanici

Foto: Robo Hubač

Príbeh tohto domčeka sa začal pred pár rokmi, keď Veronika s manželom kúpili pozemok aj so starou stodolou, v ktorej sa v minulosti chovali domáce zvieratá. Iní by ju možno zbúrali, oni sa však rozhodli inak.

Kto tu býva: Manželia Veronika (41) a Peter (43) dlhšie žili na Taiwane, kde učili angličtinu, a voľný čas využívali na cestovanie. Po návrate domov sa usadili v malom kúpeľnom meste, kde pri železničnej stanici postavili síce malý, ale komfortný domček.

O záchrane starej stodoly rozhodli dve veci – sympatickí majitelia radšej budujú a prerábajú, ako búrajú, a v objekte na peknom mieste pri rieke videli skrytý potenciál. Spočiatku stavali popri práci, takže to šlo pomalšie, dokončenie projektu im umožnilo pandemické obdobie, keď nemali toľko práce. Inšpiráciou im boli moderné farmárske domy.

Radšej recyklovať, ako kupovať

Keďže domček stojí v strede dediny pri železničnej stanici, prispôsobili interiér aj exteriér prostrediu. Snažili sa zachovať staré trámy a zo starých dosiek z pôvodnej povaly vyrobili farmárske dvere do kúpeľne. Aj na nábytok a bytové doplnky využili recyklované drevo, ktoré považujú nielen za ekologické, ale 
aj oveľa originálnejšie a vzácnejšie ako novovyrobené.

autor:  Daniela Mýtna
4.4. 2021 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy