4.12. 2021 9:00

FOTO Ošarpaný, ale krásny: Byt zariadený z blších trhov a ručne robeným nábytkom

Ilustrátorka Sára miluje umenie.
Ilustrátorka Sára miluje umenie.
Zdroj: Ikea, archív firiem

Úlovky z ciest

Väčšinu nábytku v domácnosti vyrobil Patrik, ale veľa kúskov kúpili na trhoch so starožitnosťami. Pri nákupoch sa riadia heslom, čím nedokonalejšie, tým lepšie. „Raz do roka sme si prenajali dodávku a vybrali sa do Francúzska, kde sme obchádzali všetky nádherné trhy so starožitnosťami. Fungujú takmer v každom mestečku. Ľudia tam prinesú z domu, čo už nepotrebujú. Viete tam nájsť skutočné poklady za super ceny. Keď sme dodávku naplnili, zamierili sme domov šťastní ako blchy!“ spomína Sára.

Zaujímavý mix

Nájdete tu však aj veľa moderných a dizajnových kúskov, ktoré vlievajú interiéru mladú krv. Jedným je lampa nad kuchynskou linkou, ktorú majiteľka sama vytvorila zo svetelnej reťaze, alebo obľúbené hojdacie kreslo visiace zo zdobeného stropu.

Krása jednoduchých radostí

V tejto domácnosti sa oslavuje krása bežných vecí – spoločne strávený čas, príroda a osobné príbehy. Rodina si spoločne vytvorila domov, ktorý vyjadruje jej charakter, a nepotrebovali na to veľa peňazí. „Väčšina vecí, ktoré mám vo svojich zbierkach, je zadarmo,“ hovorí Sára. Keď nájdem na pláži pekné mušle, je to pre mňa, ako keby som našla zlato. Náš domov nie je ani zďaleka dokonalý, ale práve to sa nám páči,“ uzatvára s úsmevom našu návštevu pani domáca.

autor:  Jana Vrbová
4.12. 2021 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok