12.7. 2020 9:00

FOTO Návšteva zrekonštruovanej chalupy: Pôvodná stavba, úžasný interiér

12.7. 2020 9:00

FOTO Návšteva zrekonštruovanej chalupy: Pôvodná stavba, úžasný interiér

Foto: archív L. K., Na Chalupe

Spolu s reláciou Na chalupe sme sa vydali do susedného Česka, kde sme navštívili nádherný domček skrývajúci mnoho pokladov z celého sveta.

Kto tu býva: Lenka Klicperová - novinárka a fotografka, ktorá navštívila Afganistan aj vojnou sužované Somálsko. Pracovala v Angole, Namíbii, Nigérii, Tanzánii, Keni, Etiópii, v Mali, Nigeri či Iraku. Vydala viacero kníh, ktoré zachytávajú jej zážitky z vojny.

Lenka Klicperová a Katka Jesenská
Lenka Klicperová a Katka Jesenská
Zdroj: archív L. K., Na Chalupe

Kráčame k chalupe, ktorá si na prvý pohľad zachovala svoje pôvodné čaro. Pri bližšom skúmaní však možno odhaliť viacero zaujímavých detailov, ktoré z nej spravili miesto na dokonalý oddych.

Rodinný poklad

Chalupa patrí vojnovej reportérke a fotografke Lenke Klicperovej a ide o miesto, kde oddychuje, čerpá energiu a pečie fantastický chlebík. Postavili ju v roku 1870 jej prapraprarodičia. Neskôr oproti hlavnej budove postavili menšiu, do ktorej sa presťahovali starí rodičia, keď predali chalupu mladým. Lenka tam odmalička trávila veľa času. „Prežila som tu detstvo. Jazdili sme sem s mojou sestrou k babičke na celé prázdniny, mala som tu kamarátky. Vtedy to boli staré chalúpky, ktorých sa nikto od ich postavenia takmer nedotkol. Ale mala som to tu rada.“

autor:  Jana Vrbová
12.7. 2020 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok