6.12. 2020 9:00

FOTO Návšteva domu, ktorý bol na spadnutie. Pozrite teraz!

6.12. 2020 9:00

FOTO Návšteva domu, ktorý bol na spadnutie. Pozrite teraz!

Foto: ROBO HUBAČ

V živote sa môžeme viackrát zamilovať a nemusí to byť len do človeka. Často to býva miesto, kde sa dobre cítime. Takéto okúzlenie pocítili aj naši hostitelia, keď prvýkrát uvideli starý vinohradnícky dom.

Kto tu býva: Podnikateľ Aleš (46) prevádzkuje reštauráciu na Záhorí, kde je šéfkuchárom jeho priateľ Andrej (44). Ich túžbou bolo vlastniť dom so záhradou, kde by bolo dostatok priestoru pre rodinu, priateľov aj zvieratá, ktoré milujú.

Zo „životopisu“ tohto storočného domu sa noví majitelia dozvedeli, že do pivničnej vinárničky často zavítal spevák, ktorý stál pri zrode slovenskej operety – František Krištof Veselý. Dom roky chátral a obyvatelia dedinky na Záhorí si mysleli, že spustnutú stavbu už asi nič nepostaví na nohy. No Alešovi a jeho priateľovi sa za pár rokov podarilo z rozpadnutej ruiny vybudovať raj na zemi.

Pod vlastnou taktovkou

Domáci pán nás privítal so slovami: „Náš príbeh dokazuje, že nič nie je nemožné. Je za tým síce veľa práce, ale podarilo sa nám splniť si sen – vybudovať hniezdo, v ktorom by sa všetci dobre cítili. Dom a záhradu sme prerábali vo vlastnej réžii a vo veľkej miere nám pomáhal môj brat Milan. Najskôr sme kúpili zopár menších susediacich pozemkov, kde sme vytvorili záhradu, o ktorej každý, kto ju zbadal, povedal, že presne tak si predstavuje raj. Neskôr sme k domu pristavali nové priestory a teraz renovujeme pivnice, v ktorých plánujeme organizovať rôzne akcie.“

autor:  Daniela Mýtna
6.12. 2020 9:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44