15.2. 2021 6:00

FOTO Dom s modernou dušou: Krásu minimalizmu dopĺňajú efektné detaily

15.2. 6:00

FOTO Dom s modernou dušou: Krásu minimalizmu dopĺňajú efektné detaily

Foto: GAISS / Madara Gritane

Dom na predmestí lotyšskej Rigy vyrástol v husto obývanej štvrti, a tak sa súkromie stalo dôležitou požiadavkou pri výstavbe. Okrem toho chceli majitelia moderný dizajn a atmosféru. Ako sa im to podarilo?

Za dizajnom tohto rodinného domu stojí štúdio GAISS. Výsledok, ktorý predviedli, je nielen prepracovaný, ale aj inšpiratívny svojimi detailmi. Novostavba je označovaná ako "troj-dosková", nakoľko jedna je terasovitá na zemi, druhá je stredná a vytvára poschodie s balkónom, tretia je strechou. Všetky tri majú jednotný dizajn, čo vytvára základ originálnej stavby.

Interiér domu ponúka otvorené priestory, ktoré sa na prízemí delia na kuchyňu, obývaciu izbu, jedálenský kút a schody smerujúce na druhé poschodie. Tam majú majitelia spálne, ktoré sú spojené vnútorným balkónom. Každá izba má priame prepojenie s exteriérom, čo je jedným z dôkladne dotiahnutých detailov. Minimalizmus vnútra dopĺňa čaro vonkajšej záhrady.

Moderný dom v lotyšskej Rige inšpiruje minimalizmom, ktorý podčiarkujú drevo a betón.
Moderný dom v lotyšskej Rige inšpiruje minimalizmom, ktorý podčiarkujú drevo a betón.
Zdroj: GAISS / Madara Gritane

Krása tohto domu je práve v spomínanom minimalizme, ktorému dominuje betón, svetlé drevo a biela farba. Kontrast dotvárajú čierne detaily. Spojenia medzi materiálmi sú presné a bez prechodov, čo je ďalšia špecifická vec tejto stavby. Nábytok na mieru dolaďuje interiér do dokonalosti a prvky zelene vnášajú potrebný život. Moderný lotyšský dom je ďalšou ukážkou toho, ako sa dá bývať dizajnovo, s vkusom a samozrejme, prakticky,

Viac detailov nájdete v galérii článku.

autor:  Gabi
15.2. 2021 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44