13.12. 2017 7:30

Na chalupe u Fedora Flašíka: Teší sa zo "zhumpľovaných" vecí!

13.12. 2017 7:30

Na chalupe u Fedora Flašíka: Teší sa zo "zhumpľovaných" vecí!

Foto: TV Joj, Silvia Slafkovská

Fedor Flašík (59) si na slovenské lazy priniesol aj kúsky, ktoré sú typické pre svetové metropoly.

Reklamného magnáta samota na Madačke očarila pred dvadsiatimi rokmi. Pôvodnú kamennú usadlosť prerobil na luxusné sídlo s vlastným wellnessom.

„Je to miesto, kde si môžem dovoliť všetko a oddychovať tak, ako chcem. Cítim sa tu dobre. Zistil som, že ešte aj mesiac tu inak svieti ako v Bratislave,“ vysvetľuje Fedor Flašík. „Na chalupe je čarovné to, že znesie všetko – aj umývačku riadu, aj goralský klobúk a fujaru,“ dodáva.

„Dreveného Jánošíka
som kúpil v hoteli roku
2002 v Hronseku, zdal
sa mi, chudák, uväznený
v modernom interiéri.“
„Dreveného Jánošíka som kúpil v hoteli roku 2002 v Hronseku, zdal sa mi, chudák, uväznený v modernom interiéri.“
Zdroj: TV Joj, Silvia Slafkovská

Z každého rožka troška

Tak ako v živote, ani pri zariaďovaní chalupy sa Fedor Flašík nedal oklieštiť zaužívanými pravidlami. Vyzdobil ju aj vecami, ktoré nie sú typické pre banskobystrický región.

„Nenarodili sme sa preto, aby sme žili tak, ako sa patrí, ale preto, aby sme boli šťastní a spokojní,“ prezrádza svoju životnú filozofiu. Preto na priestrannom pozemku nájdete napríklad mlyn, ktorý je typický pre Holandsko, alebo cikajúceho chlapca, ktorý je symbolom Bruselu. Napriek tomu, že oddychové sídlo je zariadené drahými kúskami, domáci pán sa nestresuje tým, aby bolo všetko tip-top. Vidno to aj na veciach, ktoré zdobia okolie domu.

„Nie som chalupár, ktorý príde a ide sa štyri dni zblázniť, aby bolo všetko ponatierané. Milujem zub času, ktorý sa nejakým spôsobom prejavil na nezmysloch, ktoré tu mám, ale aj na mne. Teší ma však to, že veci sú zhumpľovanejšie než ja, aj keď sú mladšie,“ vtipkuje manžel političky Moniky Flašíkovej-Beňovej.

13.12. 2017 7:30
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44