22.8. 2021 9:00

Chalupárska idyla Jozefa Vajdu: Aha, aký domisko má na kopci pri potoku

22.8. 2021 9:00

Chalupárska idyla Jozefa Vajdu: Aha, aký domisko má na kopci pri potoku

Foto: Emil Vaško

V malebnom prostredí Považského Inovca stojí na kopci pri potôčiku dom s nádherným výhľadom, kam chodí za oddychom obľúbený herec Jozef Vajda s manželkou Júliou.

Herec Jozef Vajda sa do chalúpky zamiloval na prvý pohľad. Keď nenatáča, rád si sem príde oddýchnuť. Relaxom pre neho je aj stretnutie s rodinou a so známymi alebo jazda na koni, ktorého tu má ustajneného.

Chalupa vyrástla na slnečnom svahu a prekrásne zapadá do okolitej prírody. Z jednej strany hranicu pozemku tvoria kríky, popri ktorých si razí cestu potôčik, zozadu ju chráni les. Hustým porastom vytvára dokonalé útočište, kde si môžu majitelia oddýchnuť od pracovného nasadenia a ruchu sveta. Prístup na chalupu je naozaj romantický. Pomedzi šikmé parcely vedie úzka asfaltka. „Keď idem hore kľukatou cestou, mám pocit, že prichádzam do úplne iného sveta. Niekedy stačí slnečný deň, prechádzka či jazda na koni, ktorého tu mám ustajneného, alebo veselé chvíle s vnučkou a odrazu zabudnem na všetky starosti a povinnosti,“ opisuje atmosféru tohto prostredia obľúbený herec, pre ktorého je pobyt na chalupe overený spôsob, ako pracovne nevyhorieť.

Idylka Jozefa Vajdu
Idylka Jozefa Vajdu
Zdroj: MATEJ KALINA
autor:  Daniela Mýtna
22.8. 2021 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok