30.7. 2022 9:00

Byt, ktorý si zapamätáte: Za dverami sa nachádza originálny interiér

30.7. 2022 9:00

Byt, ktorý si zapamätáte: Za dverami sa nachádza originálny interiér

Foto: Jozef Fabo

V dvojposchodovej bytovke postavenej na kraji malej obce, by asi nikto nečakal, že sa po vstupe do bytu ocitne v originálnom interiéri. Jeho vzhľad dáva každému jasne najavo, že majitelia majú k hudbe naozaj blízky vzťah.

„Takéto zameranie sme dali nášmu bývaniu preto, že s hudbou žijeme a je neodmysliteľnou súčasťou nášho života,“ privítala nás naša hostiteľka. „Inšpiráciu hľadám vo svojom životnom štýle, žiadne časopisy ani knihy mi k tomu netreba a hoci si ich pravidelne kupujem, vždy idem svojím vlastným smerom,“ vysvetlila nám Martina, ktorá veľa vecí v byte urobila vlastnými rukami.

Napríklad steny. Tie okrem obkladov z kameňa a tehličiek zdobia aj graficky zaujímavo stvárnené citáty a obrazy, ktoré jej podľa maličkej predlohy namaľoval talentovaný kamarát. Nadrozmerný portrét obľúbeného speváka Boba Marleyho darovala Martina priateľovi k narodeninám. Darček, i keď zaberá celú jednu stenu, celkovú koncepciu vôbec nenarúša. Skôr naopak, obohacuje ju rovnako ako zlatými písmenami napísaný citát od Kurta Cobaina doplnený obrazmi.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
30.7. 2022 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy