10.1. 2021 9:00

Ako z rozprávky: Takúto atmosféru v rodinnom dome len tak neuvidíte...

10.1. 9:00

Ako z rozprávky: Takúto atmosféru v rodinnom dome len tak neuvidíte...

Foto: ROBO HUBAČ

Boli časy, keď sa ľudia húfne sťahovali z vidieka do mesta. Dnes tento trend pomaly mizne a ľuďom je vzácnejší kolorit vidieckeho života.

Kto tu býva: Adriana (46) s manželom Stanom (41), logistikom v automobilke, a tromi deťmi – vysokoškoláčkou Kristínkou, Nelkou a Stankom. Presťahovali sa z okresného mesta do domu so záhradou, kde všetci našli oveľa viac priestoru na svoje záľuby. Majitelia sú telom i dušou ekologicky zmýšľajúci ľudia. Obaja túžili po domčeku a kúsku vlastnej záhrady, tak sa s odhodlaním do toho pustili. Život na vidieku vyhovuje aj ich deťom, ktoré si tu našli veľa kamarátov a namiesto ťukania do mobilu vymýšľajú rôzne hry, objavujú prírodu a chovajú zvieratká.

Majiteľka Adriana
Majiteľka Adriana
Zdroj: ROBO HUBAČ

Ťahalo ich to ku kopcom

„Bývali sme v Trnave, a keď sme sa rozhodli poobzerať sa po niečom väčšom, ťahalo nás to ku Karpatom,“ povedali nám manželia, ktorí pred 10 rokmi zanechali za sebou brány mesta a postavili si jednoduchý dom blízko priehrady a vinohradov v lokalite, ktorá im bola blízka už od detstva.

Nekomplikovane a striedmo

Stavbu domu zobral do rúk Stano so svojím otcom. Väčšinu prác robili svojpomocne, iba tie odborné zverili do rúk profesionálov. Ich cieľom bolo, aby bol dom postavený jednoducho, kvalitne a striedmo v nákladoch. „Kým sme dom dostavali, bývali sme tu v obci v podnájme, takže manžel mohol byť každý deň na stavbe a kontrolovať, aby nebola zbytočne predražená. Prísny bol hlavne pri dodržiavaní kvality,“ povedala nám Adriana.

autor:  Daniela Mýtna
10.1. 2021 9:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44