2.8. 2020 9:00

Ako býva Spievanka? Nahliadnite do domu populárnej speváčky pre deti

2.8. 2020 9:00

Ako býva Spievanka? Nahliadnite do domu populárnej speváčky pre deti

Foto: Archív M. P.

Domy sú rôzne. Tie honosné nezaručujú, že sa v nich budete cítiť dobre. Ale sú aj malé domy, s ktorými sa majitelia pohrali, a výsledkom je miesto, kde by ste najradšej ostali.

Kto tu býva: Speváčka, skladateľka a spoluzakladateľka projektu Spievankovo Mária Podhradská je mamou 17-ročného Maťka a dvoch dievčat Terezky (15) a Katky (10). Máriu aj manžela Mira očarilo krásne prostredie Lamača, kde si postavili domček, ku ktorému patrí aj krásna záhrada.

Spievanku Máriu Podhradskú a Zahrajka Richarda Čanakyho pozná určite každý, kto má malé deti. Pred vyše 18 rokmi prišla za Máriou kamarátka, či by s Richardom nenahrali CD s nejakými veselými pesničkami pre deti materskej školy. Tak teda vyšlo ich prvé cédečko s najnižším nákladom, aký bol možný – 500 kusov. Len sa za ním zaprášilo.

Začalo sa to nevinne

„Spočiatku to bola pre mňa zábava počas materskej dovolenky. Vystupovali sme po celom Slovensku, zdokonaľovali si kostýmy, investovali do ozvučenia, posúvali sa vpred hudobne i herecky... Postupne bol o naše vystúpenia taký záujem, že Riško a môj manžel odišli z práce a začali sa venovať iba tomuto projektu,“ zaspomínala si naša hostiteľka.

Čo sa v škole naučíš...

Úspech prvého DVD ich prevalcoval. Mária pri jeho tvorbe využila znalosti zo strednej pedagogickej školy, kde sa naučila, ako porozumieť detskej dušičke a ako sa naladiť na spoločnú nôtu. Spievankovo bolo razom na roztrhanie. Z tisíc ponúk koncertovať zvládli ročne zrealizovať okolo stopäťdesiat vystúpení. Po vyčerpávajúcich rokoch sa ich počet ustálil na 50 až 60 ročne.

autor:  Daniela Mýtna
2.8. 2020 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok