3.3. 2023 12:00

Milujete izbovky tak ako my? TOTO všetko musíte vedieť, aby boli krásne!

Milujete izbovky tak ako my? TOTO všetko musíte vedieť, aby boli krásne!

Foto: Oli

Ste začiatočníci a neviete čo všetko obnáša základná starostlivosť o izbové rastliny? Robte pravidelne tieto úkony a izbovky budú pekne prosperovať.

Pravidelnou starostlivosťou docielite, že rastlinky budú prosperovať. Ak si k tomu zaobstaráte na pohľad pekné a štýlové doplnky (kanvica na vodu, rozprašovač, nožnice a pod.), bude vás to baviť ešte viac.

Ako teda postupovať?

1. Najdôležitejšia je zálievka, pri ktorej však dajte pozor na preliatie. Riaďte sa druhom izbovky alebo podľa preschnutia vrchnej časti zeminy.

2. Izbovky majú rady aj rosenie. Najmä tropické a subtropické druhy. Takéto osvieženie pomáha i tým, ktoré potrebujú okrem klasickej zálievky aj vzdušnú vlhkosť. Napríklad Nefrolepka či Strelícia. Navyše, týmto úkonom zbavíte listy od prachu. Ideálne je ich aj sprchovať dvakrát do roka.

3. V jarnom období nezabudnite ani na hnojivo pre izbové rastliny, vďaka čomu budú izbovky ešte lepšie prosperovať a tešiť vás každý deň.

4. Rastlinky pravidelne zbavte aj suchých lístkov, ktoré ich môžu zbytočne vysiľovať. Raz za čas ich otáčajte, aby rástli z každej strany približne rovnako. Docielite tak želaný efekt zelenej oázy v interiéri.

Názorná ukážka aj vo videu:

Inšpirujte sa tým ako vyzerajú izbovky v interiéri

autor:  Oli
3.3. 2023 12:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy