3.7. 2019 14:30

Najlepšie tipy, ktoré vám ušetria čas a peniaze pri renovácii kúpeľne

3.7. 2019 14:30

Najlepšie tipy, ktoré vám ušetria čas a peniaze pri renovácii kúpeľne

Chystáte sa prekopať kúpeľňu od základov alebo aspoň vymeniť niečo staré za nové?

Najlepšie tipy, ktoré vám ušetria čas a peniaze pri renovácii kúpeľne

Ak je aktuálne témou vo vašej domácnosti upgrade kúpeľne, je na mieste vziať si k srdcu rady, ktoré vám ustrážia rodinný rozpočet, vynaložený čas a v konečnom dôsledku aj nervy.

Pozrite si aj: Zabudnite na obkladačky v kúpeľni: Dajte si tam TOTO (vlhkosť vôbec neprekáža)

Mantinely

Skôr než sa pustíte do obíjania starých obkladačiek je vhodné vedieť, ako by mala vaša nová kúpeľňa vyzerať. Už sú preč časy, keď ste mali na výber dva alebo tri typy obkladačiek. Stačí krátka návšteva v kúpeľňovom štúdiu a zistíte, že sa zrazu vraciate domov znechutení z obrovského výberu.

Najlepšie tipy, ktoré vám ušetria čas a peniaze pri renovácii kúpeľne
Zdroj: hgtv.ca

 

Je preto vhodné dať si navrhnúť tvary, farby aj štruktúru predtým, ako vojdete do obchodu. Ušetríte si tým mesiace návštev štúdií. Vždy je dobré, ak je výsledok mixom moderných prvkov, dizajnérskeho nadšenia a vášho osobitého vkusu.

Pozrite si aj: Poriadok v kúpeľni bude hračka! Dajte na tieto tipy

Naplánujte si rozpočet

Mali by ste ho dodržať za každú cenu. Avšak malé tajomstvo ľudí, ktorí rekonštruujú bez príliš hlbokých vrások na čele, je naplánovanie rozpočtu vyššieho zhruba o 10 % nad očakávania. To sú presne tie výdavky, keď narastie z mesiaca na mesiac cena dlažby alebo potrebujete realizovať niečo mimo pôvodného plánu.

Pozrite si aj: Zabudnite na chrómové vodovodné batérie: Dnes sú moderné tieto 2 farby!

Ak máte rozpočet pevne stanovený, 10 % navyše je správna miera, ktorá zabráni, aby ste bez rozpočtu výdavky nafukovali do mamutích rozmerov, ale aby ste sa zároveň nestresovali kvôli pár eurám.

Najlepšie tipy, ktoré vám ušetria čas a peniaze pri renovácii kúpeľne
Zdroj: SWEETEN

 

Plán realizácie

Ak do renovácie idete svojpomocne, je dobré mať presný rozvrh toho, čo sa kedy bude robiť a kedy budete potrebovať akých majstrov. Tých je dobré si objednať v dostatočnom predstihu, pretože sa vám nakoniec môže stať, že vodára, elektrikára či dláždiča budete hľadať mesiace a kúpeľňa bude v žalostnom stave roky. Riešením je aj zazmluvnenie realizácie stavebnou firmou, od ktorej môžete v prípade nedodržania termínu žiadať kompenzácie.

Pozrite si aj: Už ich zverejnili! Toto sú horúce kúpeľňové trendy na rok 2020

Doplnky

Počítajte s tým, že doplnky a svietidlá budú stáť polovicu rozpočtu celej rekonštrukcie. A preto je vhodné dopredu preveriť ich cenové hladiny a dostupnosť, aby ste sa práve od nich vedeli odraziť pri plánovaní rozpočtu.

Pozrite si aj: Túžite po elegantnej a nadčasovej kúpeľni? Vyberte si túto farbu!

A keďže nejde o lacnú záležitosť a nestaviate si kúpeľu do katalógu roku 2019, je lepšie doplnky a svietidlá voliť nadčasové. Ušetríte tak do budúcnosti veľa peňazí za inovácie doplnkov s krátkou dobou štýlovosti.

Inšpirujte sa vydarenými rekonštrukciami v našej GALÉRII. Vo VIDEU vás čakajú ďalšie rady pre komplexnú rekonštrukciu.

Zdroj: marcos
3.7. 2019 14:30
Diskusia ()
Zdieľať článok