1.10. 2020 21:00

Zelená v obývačke: 30 spôsobov, aby tam krásne vynikla

1.10. 21:00

Zelená v obývačke: 30 spôsobov, aby tam krásne vynikla

Foto: home-designing.com

Ako sa v obývačke cítiť čo najpríjemnejšie? Základom je nielen dobrá spoločnosť, ale aj správne vyladená miestnosť. Napríklad taká zelená farba dodáva bývaniu absolútny pokoj a pohodu.

Farba, ktorá bola veľkým hitom roku 2019, sa naďalej drží vysoko v rebríčku popularity. Hoci je pomerne nápadná a nepatrí k tým bežným pri maľovkách bytov či domov, odvážnejšie povahy po nej rady siahnu. Má totiž množstvo plusov, ktoré po vpustení do interiéru vytvoria príjemnú atnosféru. Napríklad aj v obývačke, ktorá je jednou z hlavných miestností. Ako do nej zelenú prepašovať elegantne a stále hravo?

Nápadov je pomerne veľa, závisí od štýlu zvyšku bývania. Sýtejšie farby sú určené pre byty či domy s dostatkom prirodzeného svetla, jemnejšie farby zase sadnú menším plochám. So zelenou farbou sa možno pohrať v rámci veľkého nmaľovania stien alebo plôch nábytku, ale môže byť aj decentným prvkom na doplnkoch, ktoré odviežia všetko naokolo. Chcete, aby boli zelené iba doplnkové taburetky na sedenie? Ako môžete vidieť v galérii, aj to je efektná možnosť.

Zelená farba v obývačke má množstvo podôb.
Zelená farba v obývačke má množstvo podôb.
Zdroj: home-designing.com

Netreba sa báť ani kombinovania s inými farbami. Hoci sa to na prvý pohľad nemusí javiť ako ideálna dvojka, zelená sadne aj k takým výrazným odtieňom, ako je medená alebo napríklad žltá. Kombináciou moderných milovníkov interiérov je zelená s ružovou a ako môžete vidieť na fotografii, nejde o žiadny extrém. Farba prírody môže tvoriť aj predel medzi spojenou kuchyňou a obývačkou, no spôsobov, ako ju využiť, je ešte viac.

Nechajte sa inšpirovať zelenými obývačkami v našej galérii. Nápadov v nej nájdete naozaj množstvo...

autor:  Gabi
1.10. 2020 21:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44