4.12. 2022 18:00

Profi rady, ako umiestniť KOBEREC: Zrejme budete prekvapení...

4.12. 2022 18:00

Profi rady, ako umiestniť KOBEREC: Zrejme budete prekvapení...

Foto: Antonio José Puche Martinez

Nie je doplnok ako doplnok. Koberec je výrazným kusom, ktorý dokáže výrazne ovplyvniť dojem z miestnosti. Naučte sa, na čo by ste pri jeho umiestňovaní nemali zabúdať.

Materiál koberca

Pri výbere koberca z hľadiska materiálov si vopred premyslite jeho funkciu a umiestnenie v interiéri. „Do viac namáhaných priestorov (predsieň, kuchyňa) je kvôli údržbe lepšie zvoliť koberec s nižším vlasom alebo ideálne hladko tkaný. Výborným riešením sú behúne vhodné na pranie. Hladko tkaný koberec odporúčam aj do jedál­ne, predovšetkým k malým deťom. Dá sa jednoducho pozametať a nemá s ním problém robotický vysávač. Naopak, koberec s vysokým vlasom či kožušina môžu byť veľmi príjemné a mäkké v obývačke, kde sa na podlahe často sedáva, či v spálni pre bosé nohy,“ odporúča architektka.

Top druhy tkanín

Nylon
Je odolný proti opotrebovaniu, často sa používa v zmesi 80 % vlny a 20 % nylonu. Veľmi odolný proti oderu, ľahké čistenie.

Vlna
Roky sa používa pri výrobe kobercov a stále je uznávaná ako najlepšie vlákno. Je teplá a mäkká, pôsobí veľmi luxusne, dlho si zachováva svoj vzhľad, ľahko sa čistí a udržiava. Prirodzene spomaľuje horenie a je šetrná k životnému prostrediu.

Polypropylén
Je veľmi odolné vlákno s veľmi dobrou odolnosťou proti oderu. Jeho prednosťami sú životnosť, nízka náchylnosť k znečisteniu, ľahké čistenie, farebná stálosť tkaniny.

Šikovné rady pri umiestňovaní na ďalšej strane >>>

autor:  Oli
4.12. 2022 18:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy