17.6. 2021 6:00

Prečo by posteľ NEMALA byť pod oknom? Stačí ju trochu posunúť a...

17.6. 6:00

Prečo by posteľ NEMALA byť pod oknom? Stačí ju trochu posunúť a...

Foto: via idealhome.co.uk

Keď si zrátate čas, ktorý trávite doma, zrejme aj u vás vyhráva spálňa. Prespíme v nej niekoľko hodín, a to práve v posteli. Preto nie je jedno, kde tento dôležitý kus nábytku v miestnosti umiestníme.

Medzi najčastejšími dilemami zariaďovania spálne je tá, či dať posteľ priamo pod okno alebo nie. Babské povery, praktické skúsenosti, ale aj feng šuej k tomu majú čo povedať, a tak sa na odporúčania "kam s posteľou" pozrime bližšie.

Okno

Nielen v menších miestnostiach sa stáva, že posteľ pasuje akurát pod okno. V tomto prípade je tu však viacero zádrheľov, na ktoré myslieť. Napríklad učenie feng šuej varuje, že takéto umiestnenie narúša pokoj tela a následne aj spánok. Dôvodom je menšia bezpečnosť za hlavou, nakoľko okno je krehké a ovládateľné, nie je stabilné ako stena. Spať na akoby nebezpečnom mieste nie je príjemné ani relaxačné a môže komplikovať spánok.

Aj z praktického hľadiska je tu varovanie, že posteľ môže blokovať okno svojím čelom a znižovať prísun prirodzeného svetla. Pocítite to najmä na horných poschodiach. S ohľadom na svetlo myslite aj na to, že ak spíte priamo pod oknom, môžu vás budiť prvé slnečné lúče. Pokiaľ je posteľ posunutá hociktorým iným smerom, dá sa tomu predísť a spať menej rušivo.

autor:  Gabi
17.6. 2021 6:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy