21.1. 2022 12:00

Pre a proti vešania záclon: Ako ste to doma vyriešili vy?

21.1. 12:00

Pre a proti vešania záclon: Ako ste to doma vyriešili vy?

Foto: unsplash.com

Záclony - naoko obyčajná vec, a predsa dokáže ľudí rozdeliť na dva tábory. Jedni si bez nich nevedia predstaviť bývanie, iní majú všetky okná cielene nahé. Podľa čoho sa teda rozhodnúť?

Ak ste niekde v strede, môže vám pomôcť naše pre a proti. Prečo záclony zavesiť a prečo od nich naopak upustiť? V prvom rade platí, že by ste sa mali držať svojho vlastného vkusu a ak vám nevie celkom presne napovedať, prebehnite si s nami nasledujúci zoznam:

Prečo áno

Súkromie

Či už bývate v byte alebo dome, očakávate nejakú mieru súkromia. Domov by ju mal vedieť poskytnúť a záclony sú jednoznačne spôsobom, ktorý tomu vie napomôcť. V husto zastavanej oblasti môžu byť elegantnou možnosťou, ako od susedov trochu "vzdialiť".

Útulnosť

Textílie ako také dodávajú priestoru útulnosť a záclony nie sú výnimkou. Zmäkčia dojem z miestnosti, dodajú jej príjemnú atmosféru a okno skrášlia. Okrešú jeho ostré hrany a možno aj zakryjú nedostatky. 

Podčiarknutie štýlu

V súčasnosti máme na výber z množstva druhov záclon, takže si možno štýlovo zvoliť, čo chcete. Nech už ste sa vo svojom interiéri vybrali akýmkoľvek smerom, záclona môže presne podčiarknuť vybraný štýl každej jednej miestnosti.

Efekt

Pre efektnejšie bývanie sú záclony ako stvorené. Ako sme už povedali, hravo prekryjú, čo má ostať skryté, napríklad aj staré rámy okien, vybranou farbou dotvoria atmosféru. Kratšie dĺžky sedia klasickým oknám, tie dlhé zas balkónovým a francúzskym.

autor:  Gabi
21.1. 2022 12:00
Diskusia ()
Zdieľať článok