18.2. 2021 6:00

Nie je stena ako stena: 30 úžasných nápadov, čo za spálňovú posteľ

18.2. 6:00

Nie je stena ako stena: 30 úžasných nápadov, čo za spálňovú posteľ

Foto: Alime Karimova via home-designing.com

Uvažujete, ako zmeniť svoju spálňu? Vytvoriť v nej jednu akcentovú stenu je snáď najznámejším nápadom, a predsa nejde o ošúchanú klasiku. Pozrite, ako sa s touto ideou dokáže vyhrať moderný dizajn.

V spálňach, ktoré odrážajú posledné trendy, steny za posteľou doslova ohúria. Nestačí im len farebný náter alebo výraznejšia tapeta. Moderné nápady sa opierajú o textúry, vystúpený efekt, hry farieb a najmä silu svetla. Práve to dokáže vytvoriť pravú atmosféru - nielen steny, ale celej miestnosti.

Nápadov, ako vymaniť jednu stenu spomedzi ostatných, je množstvo. Odraziť sa dá od farby izby, od textúr na posteli či použitých materiálov na zvyšku zariadenia. Možno na to ísť aj celkom kontrastne, prípadne - ak máte menší rozpočet - poslúžia imitácie materiálov a znova to spomínané svtelo. Využitie jeho efektu vytvorí zmenu aj bez toho, aby ste na stene niečo výraznejšie premieňali.

Nápadov, čo za spálňovú posteľ, je mnoho.
Nápadov, čo za spálňovú posteľ, je mnoho.
Zdroj: Luu Nhut Khuong via home-designing.com

Trikom, ako povýšiť jednu stenu či spálňu ako takú, je umiestnenie umenia. Viac menších alebo naopak jeden veľký obraz vytvárajú luxusnejší dojem a samozrejme, pútajú pozornosť. Nebojte sa ani výklenkov, spolupráce rôznych vzorov alebo materiálov. Byť odlišný zväčša znamená aj byť trendový, pretože originalita sa cení. Ak je spracovaná s dostatkom vkusu a elegancie, máte vyhraté.

Nechajte sa inšpirovať tými najkrajšími akcentovými stenami v moderných spálňach - nech sa páči, vojdite do galérie článku.

autor:  Gabi
18.2. 2021 6:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy