22.9. 2022 0:00

Ideálne bývanie si vytvoríte vy sami, vytvorte si útulný a prívetivý domov

22.9. 2022 0:00

Ideálne bývanie si vytvoríte vy sami, vytvorte si útulný a prívetivý domov

Foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

Vytvoriť útulný a prívetivý domov z domácnosti je niekedy náročné, no často sa o to postará ženská romantická ruka. Domov sa nie vždy vrátite s dobrou náladou, no príjemné prostredie vám k jej návratu zaručene pomôže.

Na to, aby ste si doma vytvorili ideálne bývanie, musíte byť pravidelne vyspatí „do ružova” a vaša oáza oddychu musí byť čo najpríjemnejšia. To vám zabezpečí kvalitná posteľ a matrac.

Posteľ ideálna pre manželov

Ak dlhodobo bývate so svojím partnerom, manželské boxspring postele sú najlepšou voľbou, pretože vám poskytnú viac priestoru pre oboch. Treba mať na pamäti, že na väčšine manželských postelí sa nemusí spať veľmi pohodlne, ak máte jednojadrový matrac. Matrac môže byť pre jedného z partnerov príliš mäkký alebo príliš tvrdý, takže ak je to možné, zabezpečte si dvojjadrový matrac - každý si hopodľa preferencie tvrdosti prispôsobí sám sebe. Navyše sa už viac nebudete budiť v noci na to, ako sa partner vedľa vás prehadzuje a s ním nadhadzuje na matraci aj vás.

Čo je boxspring posteľ

Ak ste sa s anglickým názvom boxspring posteľ ešte nestretli, ide o špecifický typ manželskej postele typickej pre americké hotely, kde sa aj prvýkrát objavila. Posteľ je v mnohých prípadoch výhodná v tom, že už má zabudované rošty a nemusíte ich k rámu dokupovať. Masívne čelo postele a vzhľad luxusu urobí z boxspring postele dominantu vašej spálne. Najčastejšie sú tieto modely čalúnené ekokožou alebo kvalitnou látkou.

Miesto pre vaše oblečenie

Nie každá spálňa je taká rozmerná, že pri zasadení boxspring postele sa do nej zmestí ešte dostatočne veľký šatník na všetko oblečenie, posteľnú bielizeň a ostatné veci. V takomto prípade je vhodná predsieňová zostava nábytku, ktorú si umiestnite do chodby pri vstupe do bytu či domu, alebo do inej chodby medzi izbami.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Scott-lee / Shutterstock.com

Nezabúdajte však na to, že vchodové dvere a práve vstupná chodba sú prvou vecou, ktorú ľudia vidia pri príchode do vašej domácnosti. Preto je potrebné zabezpečiť, aby dobre vyzerali a vy ani nikto iný nemal pocit, že vošiel do stiesneného priestoru. Mali by ste tiež zabezpečiť, aby sa dvere otvárali hladko a ticho. Pri vstupe musí byť poriadok, aby na vás a vašich návštevníkov okamžite dýchla  skvelá atmosféra domova.

Dekorácie do bytu

Príjemnú atmosféru si môžete podľa svojich predstáv vytvoriť za použitia jednoduchých dekorácií do bytu, ktoré sa hodia či už práve do chodieb, alebo priamo k vám do spálne. Nebojte sa do minimalistického štýlu zaradiť niečo extravagantnejšie, aby ste doslova rozbili priestor, napr. veľké zrkadlo v zdobenom vyrezávanom ráme.

V niektorých prípadoch zase budú stačiť jednoduché fotorámiky, štýlové sviečky či obrazy podľa vašich predstáv. Na menších dekoráciách je navyše skvelé to, že ich môžete sezónne meniť a dodáte tak jednotlivým miestnostiam nový nádych každých pár mesiacov.

autor:  PR článok
22.9. 2022 0:00
Zdieľať článok