25.2. 2021 12:00

FOTO 13 jednoduchých nápadov, ako pridať rastliny do kúpeľne

25.2. 12:00

FOTO 13 jednoduchých nápadov, ako pridať rastliny do kúpeľne

Foto: via thespruce.com

Rok 2021 prišiel s mnohými trendmi v bývaní a jedným z nich je zeleň v kúpeľni. Rozhodne to nie je nový nápad, nakoľko rastliny v tejto miestnosti vždy boli aj budú. Len ich stačí efektne a prakticky umiestniť.

Ak sa chcete pridať do davu tých, čo osviežili kúpeľňu trochou živej zelenej farby, nech sa páči. Vlhko, ktoré sa v nej tvorí, vydržia napríklad paprade, bambus, dracena, difenbachia, pieprovec či filodendrón. Je viacero druhov, ktorým nevadí toto prostredie a dokonca ani málo svetla.

Keď máte svojho favorita vybraného, správne ho umiestnite. Neexistuje žiadne jasné pravidlo okrem toho, že by vám rastliny nemali zavadzať. Kúpeľňa je predsa len jednou z najmenších mietsností a priestoru nie je nazvyš. Preto sa v nej poobzerajte a vyberte šikovné miesto, kde bude rastlina stáť pevne a tiež efektne. Stále ste také nenašli? Existuje ďalšie riešenie...

Živá zeleň v kúpeľni je hitom.
Živá zeleň v kúpeľni je hitom.
Zdroj: via thespruce.com

Ak nie je kam kvetinu postaviť, môžete jej vytvoriť poličku - či už okolo vane alebo mimo nej, prípadne ju zavesiť. Pomôcť môže dierkovaná tabuľa, ktorá je šikovným spôsobom organizovania vecí, polica s úchytkami aleb rovno závesný systém zo stropu, ktorý kúpite v obchode.

Nechajte sa inšpirovať nápadmi v našej galérii a doprajte si botaniku v kúpeľni aj vy. Tento priestor to ocení.

autor:  Gabi
25.2. 2021 12:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy