17.12. 2021 13:00

Fakty a mýty o domácich čistidlách: TIETO radšej neskúšajte!

17.12. 2021 13:00

Fakty a mýty o domácich čistidlách: TIETO radšej neskúšajte!

Foto: Shutterstock

Babské tipy do domácnosti poznáme iste všetci. Myslite však na to, že nie všetky sú také účinné, ako sa traduje. Týždenník Báječná žena sa na staré recepty pozrel dôkladnejšie.

Niektoré prírodné triky totiž nefungujú a pokojne sa na nich môžete zasmiať. Sú však aj také, ktoré používali s úspechom generácie žien pred nami a s podobným výsledkom ich používame aj my dnes. Našťastie, máme možnosť skombinovať staré ingrediencie so súčasnými. Aké čistiace triky teda používali naše babičky, ale uplatnenie nájdu aj dnes? A na čo je lepšie pri čistení radšej zabudnúť?  

ZABUDNUTÉ, ALE DOBRÉ

Čo nahradilo rady, na ktoré sa časom zabudlo?  

Vyprážanie: Keď naše babičky vysmážali, k sporáku postavili nádobu s bielym octom. Ten mal pohltiť pach spáleniny. Fungovalo to, ale dnes sa radšej spoliehame na digestor. Je to účinnejšie a aj jednoduchšie riešenie.  

Krájanie: Na krájanie mäsa, ale aj rýb a cesnaku naše babičky používali výlučne drevenú dosku. No naporúdzi mali zvyčajne len jednu, a tak sa v nej držal zápach všetkého, čo prešlo pod ich nožom. Pach z dosky odstraňovali drhnutím rozkrojeným citrónom. Ten naozaj funguje ako čistič, preto sa ho nevzdávajte, ale drevené dosky na krájanie pokojne kombinujte s umelými. Umelá hmota má výhodu, že ju môžete vložiť do umývačky.  

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
17.12. 2021 13:00
Diskusia ()
Zdieľať článok