18.10. 2020 6:00

6 vecí, ktoré v domácnosti nemeníme dosť často. Ale mali by sme!

18.10. 6:00

6 vecí, ktoré v domácnosti nemeníme dosť často. Ale mali by sme!

Foto: archív

Zdajú sa ešte v poriadku, čisté, použiteľné, ale zďaleka také už nie sú. Niektoré veci vymieňame v domácnosti poriadne dávno po dobe ich použiteľnosti. V záujme ochrany zdravia aj rodiny by sme im mali venovať pozornosť častejšie.

Zubná kefka

Čas výmeny často mnoho z nás stanovuje na absolútne zodraté štetiny. Výskum spoločnosti vyrábajúcej zubné kefky však zistil, že štatisticky si zubnú kefku vymeníme raz za tri mesiace. To je skutočne dosť dlhá doba. Za ten čas je plná baktérií. Podľa lekárov je vhodné ju meniť aj po každom ochorení, chrípke, herpese. To všetko sa totiž ukladá v kefke.

Kozmetika

Dnes sa mnoho kozmetických prípravkov neoznačuje presným dátumom spotreby, čo môže vyvolávať pocit, že ich môžeme používať nekončene dlho. Omyl. Na obale nájdeme označenie malej otvorenej škatuľky s číslom. Toto uvádza, koľko po otvorení je kozmetika funkčná. Obvykle to býva 12 - 24 mesiacov. Výnimočne 30. Rúže a maskary však majú omnoho menšiu trvanlivosť. Treba tento údaj sledovať a neprekračovať.

Aj v kúpeľni treba viacero vecí meniť častejšie.
Aj v kúpeľni treba viacero vecí meniť častejšie.
Zdroj: realhomes.com

Vankúše

Aj keď obliečky prezliekate dosť často, ideálne aspoň raz za dva týždne, aj vankúš a periny majú svoju životnosť. Jasné, kedysi sa dedili z generácie na generáciu, ale pravda je taká, že to nebolo dobré ani zdravé. A pri pravidelnom vymieňaní obliečok prenikne do vankúšov toľko nečistôt, prachu, roztočov a baktérií, že je vhodné raz za dva až tri roky spraviť výmenu.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
18.10. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44