4.12. 2020 6:00

Vianočná návšteva: Nakuknite do vidieckeho bývania, ktoré štýlovo vyzdobili

4.12. 2020 6:00

Vianočná návšteva: Nakuknite do vidieckeho bývania, ktoré štýlovo vyzdobili

Foto: featuresandmore.com / Renee Frinking

Prípravy na Vianoce sú v plnom prúde. Ak ste milovníkmi vidieckeho štýlu a s ním spojeného jemného zdobenia, ste na správnom mieste. Máme tu pre vás návštevu, ktorá roztopí srdce a navnadí na dekorovanie v prírodnom duchu.

Dom stojí v dánskej dedinke Friesland a sám o sebe pôsobí ako malá rozprávka. Majiteľkou je Mariëlla Houtsma, ktorá je povolaním interiérová dizajnérka, a je to vidieť. Doma si vytvorila vidiecky štýl a k tomu prispôsobila i vianočnú výzdobu. 

Bývanie sa nesie v kombinácii bielej, sivej a jemnej ružovej farby. Viac netreba, aby dojem pôsobil jemne a najmä vyvážene. Vianočnému tónu pomohlo množstvo pletením, ktoré majiteľka sama vytvorila a navrstvila nimi priestor domu. Ako dekorácie nechýbajú kožušiny, svetielka a samozrejme, stromček. Ten sa nesie v alternatívnom duchu a kým ten hlavný stojí v papierovom kvetináči, v dome možno nájsť aj menší stromček vyrobený z dreva či papierikov.

Dom vo vidieckom štýle sa zmenil na vianočnú rozprávku.
Dom vo vidieckom štýle sa zmenil na vianočnú rozprávku.
Zdroj: featuresandmore.com / Renee Frinking

Nechýbajú závesné ozdoby s typickými vianočnými motívmi hviezd, gúľ alebo zo živého ihličia - všetko vyrobené rukou majiteľky. Stolovanie vo sviatočnom duchu nepotrebuje tematický obrus, ale kus plátna a k tomu šišky, ihličie a sviečky. V galérii článku nájdete vianočné detaily tohto milého bývania, ktoré môže inšpirovať. Minimalizmus a prírodné dekorovanie sú aj aktuálnymi trendmi Vianoc.

VIAC V GALÉRII.    

autor:  Gabi
4.12. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44