31.5. 2023 14:40

FOTO Milka ZIMKOVÁ a jej dom pod Bratislavským hradom: Aha, ako ho zariadila!

31.5. 14:40

FOTO Milka ZIMKOVÁ a jej dom pod Bratislavským hradom: Aha, ako ho zariadila!

Foto: MICHAL ŠEBEŇA

Lásky sa mi dostalo toľko, koľko mi bolo prisúdené, hovorila Milka Zimková. So známym výrokom Nemáš chlopa, nemáš pravdy z filmu Pásla kone na betóne sa nestotožňuje. Ale dokázala žiť pod jednou strechou nielen s deťmi, ale aj s exmanželom.

Nezabudnuteľný príbeh o dedinskej žene Johane Ovšenej, ktorá hľadá ženícha pre tehotnú dcéru, pozná azda každý Slovák. Ako žije jej predstaviteľka Milka Zimková, sa bol pozrieť pred pár rokmi týždenník Šarm. Hoci sa herečka publicite vyhýbala, redaktorov prijala vo svojom dome neďaleko Bratislavského hradu. Žila tam, pre niekoho trochu netradične, s bývalým manželom a s deťmi. „Bývame pod jednou strechou, ale sporák a kúpeľňu má každý svoju,“ prízvukovala s typickým úsmevom bodrá východniarka.

Herečka Milka Zimkovási žila po svojom a originálne.
Herečka Milka Zimkovási žila po svojom a originálne.
Zdroj: Facebook Milka ZImková

Redaktorov Šarmu dokonca herečka pustila aj do šatníka. Divadelné kostýmy a jednoduché šaty si šila sama, ale saká a sukne jej šil pánsky krajčír, aby boli perfektne vypracované. Vlastné modely uprednostňovala najmä preto, aby sa v meste nezrazila s rovnako oblečenou ženou. Rovnako tak milovala klobúky. Bola proste originálna - a nielen v obliekaní.

Herečka sa narodila v znamení leva a prejavovala sa u nej jedinečnosť a tvrdohlavosť, typická pre toto znamenie. V živote jej to vraj prinislo nielen pekné, ale aj trpké chvíľky. „Koľko som sa len naplakala, keď som si po skončení herectva s červeným diplomom nevedela nájsť v žiadnom divadle prácu,“ spomínala na deprimujúce obdobie.

Napokon zakotvila na rok v trnavskom divadle, ale účinkovala iba v detskej hre o Nevedkovi, kde za celé predstavenie povedala dve vety. Lenže východniarku, z ktorej chcela mať mama kuchárku, vraj len tak niečo nepoloží. Zaťala sa a začala si písať vlastné monodrámy, potom filmové scenáre a vzniklo aj sedem kníh poviedok, za ktoré pozbierala nemálo ocenení. Svetobežníčka, ktorá mala trinásť rokov vypredané svoje pražské predstavenia, prešla s vlastnými monodrámami cez Kubu, Škandináviu, Francúzsko, Balkán až do Volgogradu.

FOTO Ako mala herečka zariadený dom si pozrite TU!

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
31.5. 2023 14:40
Diskusia ()
Zdieľať článok