1.10. 2022 9:00

Takéto bývanie ste ešte nevideli: Priehľadná bublina, v ktorej spanie je zážitkom

1.10. 9:00

Takéto bývanie ste ešte nevideli: Priehľadná bublina, v ktorej spanie je zážitkom

Foto: Amazing Places

Predtým prales, neskôr nezvyčajné miesto s modernými vychytávkami a výhľadmi z každej strany. Priehľadné ubytovanie trošku pripomína ufo a tak trochu iný svet.

Medzi netradičné bývania určite patrí glampingová zastávka v západočeskej dedinke Vlastislav pri Aši. Rodina Lidmanovcov sa rozhodla postaviť zaujímavý koncept na polosamote ako netradičný zážitok pre rodiny s deťmi nazvaný V bubline, kde môžu usínať pod hviezdami za každého počasia. Najskôr však mali iné plány.

Z domu na strome bublina

„Náš pôvodný zámer bolo postaviť dom na strome. Vzhľadom na vysoké prvotné náklady a fakt, že v Česku je domov na strome naozaj veľa, sme sa rozhodli pre bublinu, ktorú sme náhodou našli na internete. Bol to risk, s nikým sme sa nemohli poradiť, ako a čo bude fungovať. Niekoľkokrát sme sa nevyhli ani chybám, ale po roku a pol príprav sme to dotiahli do konca,“ priznávajú majitelia, ktorí počas výstavby zažili aj vtipné momenty. Napríklad vtedy, keď im bublina prišla z Číny a skúšali ju nafúknuť. Susedia si vtedy mysleli, že priletelo ufo.

1.10. 2022 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok