15.8. 2022 0:00

Zamatovo hebký a extrémne odolný nanolaminát v novom kabáte

15.8. 0:00

Zamatovo hebký a extrémne odolný nanolaminát v novom kabáte

Foto: Trachea

Výnimočné zamatový vzhľad, hlboký mat a extrémna odolnosť voči mechanickému poškodeniu na ploche… To sú vlastnosti inovatívneho nanolaminátu FENIX, ktorý sa predstavuje v nových farebných odtieňoch!

Revolučným materiálom, ktorý vo všetkých ohľadoch hravo odoláva náročnému kuchynskému aj kúpeľňovému prostrediu, je HPL laminát FENIX. Neohrozia ho vysoké teploty, vlhkosť, ani voda a naviac vyniká vysokou mechanickou odolnosťou zahrňujúcu rezistenciu voči škrabancom a nárazom.

FENIX vo farbách zelená a antracitovo šedá
FENIX vo farbách zelená a antracitovo šedá
Zdroj: Trachea

Za tieto jedinečné vlastnosti vďačí FENIX predovšetkým unikátnej technológií výroby, pri ktorej sa na jeho povrch nanášajú nanočastice a vytvrdia sa elektrónovým lúčom. Tím FENIX získava na svojom povrchu jednoliatu vrstvu bez akýchkoľvek pórov,“ vysvetľuje Martin Dusík, obchodný riaditeľ spoločnosti Trachea, výrobcu nábytkových dvierok, a doplňuje: „Prípadné jemné poškriabanie alebo pomaľovanie tak nezasiahne do hĺbky materiálu, a preto jeho odstránenie nepredstavuje žiadny závažnejší problém – stačí použiť nanohubku.“ FENIX si naviac hravo poradí aj s hrubším mechanickým poškodením, a to vďaka pozitívnej reakcií nanočastíc – po zahriatí sa totiž dokážu nanovo spojiť a zaceliť do jednoliatej neporušenej plochy.

Nanočastice na povrchu FENIX výrazne ovplyvňujú taktiež estetickú kvalitu – dodávajú mu jeden z najhlbších matných povrchov na trhu a neuveriteľne zamatovú hebkosť na dotyk, ktorá je podporená rezistencii voči odtlačkom prstov. Okrem stávajúcich farebných prevedení ako biela, slonová kosť, čierna, šedá a béžová je možné FENIX vyrobiť taktiež v šestici nových odtieňoch – brómovo šedá, šedý Londýn, zelená, tmavo červená, antracitovo šedá a arabská modrá.

Nové farebné odtiene pre materiál FENIX
Nové farebné odtiene pre materiál FENIX
Zdroj: Trachea

Prípadnú hodnotu materiálu FENIX je jeho možnosť využitia pre nábytkové plochy aj obklady, vďaka čomu vznikne jedinečný prepojovací prvok celého interiéru.

www.trachea-dvierka.sk

autor:  PR článok
15.8. 2022 0:00
Zdieľať článok