2.7. 2019 20:30

Wau: Takto dopadla premena maličkej kúpeľne

2.7. 2019 20:30

Wau: Takto dopadla premena maličkej kúpeľne

Že v malej kúpeľni sa nedá nič extra vymyslieť? Rozhodne nesúhlasíme. Tieto 4 kúpeľne sú jasným príkladom toho, že aj malý priestor s obkladačkami môže vyzerať útulne a zároveň štýlovo.

Wau: Takto dopadla premena maličkej kúpeľne

Tip našej redakcie: Chcete mať dokonale vysušenú bielizeň? Odporúčame vám nové modely kondenzačných sušičiek Push & Go od značky Indesit, ktoré boli tento rok ocenené uznávaným štítkom iF AWARD najvýznamnejšej dizajnovej súťaže na svete iF Design Award.

Sušičky Push & Go sa radia do úspornej energetickej triedy A ++ a A +++, zmestia sa do nich až 8 kg bielizne a vďaka inovatívnym technológiám zaisťujú mimoriadne tichý chod motora. Sušičky sú navrhnuté v nadčasovom dizajne s prehľadným multifunkčným displejom.

Wau: Takto dopadla premena maličkej kúpeľne

 

Aká je najčastejšia chyba, ktorú robíme pri zariaďovaní malej kúpeľne?
Že rezignujeme a uspokojíme sa s tými najľahšími cestami. Výsledkom je totálna nuda bez štýlu, šarmu a osobitosti. A pritom práve kúpeľňa je ten priestor, v ktorom sme najzraniteľnejší. Často je to posledná miestnosť, v ktorej stojíme, než si ľahneme do postele a prvá, do ktorej smerujeme ešte rozospatí skoro ráno.

Kúpeľňa si pri zariaďovaní zaslúži našu absolútnu pozornosť a sústredenosť. Ak ste unavení, choďte si navrhovať špajzu!

Prečítajte si aj: Je lepšia svetlá pracovná doska alebo tmavá?

Malá kúpeľňa nemusí byť nudná - ak si zvolíme správny obklad. Pritom neplatí, že v malej miestnosti by sme mali voliť veľkorozmerné obkladačky a dlaždice, aby vyzerala priestrannejšia. Práve naopak - aj drobný vzor môže kúpeľňu oživiť a malý, mozaikový vzor jej môže vtlačiť ilúziu koberca (hoci v skutočnosti ide o keramiku) alebo dojem tapety na stene.

Wau: Takto dopadla premena maličkej kúpeľne
Zdroj: houzz.com


1. Bez priečok
Ak ide o menší priestor, netreba sa zbytočne pripravovať o svetlo. To znamená žiadne priečky, ktoré by tienili. Navyše, vďaka tomu získame pár centimetrov na väčšiu skrinku pod umývadlom alebo na odkladanie WC papiera.

Prečítajte si: Dierkovaná tabuľa sa zíde v každej izbe

2. Správny odtieň
Mnohí máme tendenciu vyberať do kúpeľne teplé odtiene. V malom priestore je to však tak trochu na škodu - opticky ho totiž ešte viac zmenšia. Naopak, biela vzbudzuje dojem priestrannosti, vzdušnosti a ľahkosti. Aby kúpeľňa nevyzerala chladno, možno zvoliť tmavšiu podlahu, napríklad z drobných dlaždíc alebo z mozaiky. Tá by však nemala byť priveľmi kontrastná.

Wau: Takto dopadla premena maličkej kúpeľne
Zdroj: houzz.com


3. Farebné lemovanie
Jednofarebná kúpeľňa je tak trochu nuda. Ak nie ste na farebné experimenty, oplatí sa pouvažovať aspoň o jemných linkách - kamovanie obkladov vyzerá elegantne.

4. Nepodceňte škárovku
Farebné škárovacie hmoty sú hitom posledných rokov. Nemusí pritom ísť o žiadnu divočinu. Niekedy stačí jemné farebné odlíšenie od obkladov a v kúpeľni vytvoria zaujímavé štruktúry, pripomínajúce tkané textílie. A nuda je zažehnaná!

Pozrite si v našej galérii viac senzačných inšpirácií.

Autor: Nonka

Zdroj: nonka
2.7. 2019 20:30
Diskusia ()
Zdieľať článok