26.2. 2021 15:00

Vytvorili ste zaujímavý interiér? 2. ročník dizajnérskej súťaže INSAID AWARDS je tu!

26.2. 15:00

Vytvorili ste zaujímavý interiér? 2. ročník dizajnérskej súťaže INSAID AWARDS je tu!

Foto: Alan Prekop

Slovenská asociácia interiérových dizajnérov SAID vyhlasuje ďalší ročník prvej slovenskej kategorizovanej súťaže o najlepšie slovenské interiéry. Prihlásiť sa môžu interiéroví dizajnéri, architekti, umelci, študenti i firmy.

Cieľom súťaže INSAID AWARDS je propagovať kvalitné interiérové realizácie, vzdelávať odbornú a laickú verejnosť a šíriť osvetu o interiérovom dizajne. Zámerom je rozvíriť diskusiu o činnosti interiérového dizajnéra a jeho vplyve na zdravie, bezpečnosť a blaho užívateľov interiérov.

“Na Slovensku podobná súťaž ani ocenenie, kde by porota hodnotila prácu autora či dodávateľa interiéru na základe osobnej obhliadky, neexistuje. Pre interiérových dizajnérov, architektov, ale aj študentov je konfrotnácia ich tvorby zaujímavá a spätná väzba od odborníkov z danej oblasti vie byť inšpiratívna”, hovorí Martina Uhrínová, ktorá spolu s Milanom Illésom INSAID AWARDS organizuje.

INSAID AWARDS
INSAID AWARDS
Zdroj: Gut Gut

Po úspešnom, pandémiou poznačenom, prvom ročníku prichádza aj niekoľko organizačných noviniek. Aktuálny ročník súťaže akceptuje projekty, realizované v uplynulých 2 rokoch. “Úvodný ročník sa stretol s pozitívnymi ohlasmi, čo nás teší, napriek tomu, že vyhodnotenie vo forme slávnostného eventu sme robiť nemohli, veríme, že tento rok sa nám na jeseň podarí zorganizovať vyhlásenie víťazov na vernisáži kolektívnej výstavy diel všetkých laureátov”, dodáva spoluorganizátorka.

Registrácia pre INSAID AWARDS 2021 je spustená a prihlášky môžu záujemcovia podávať na web stránke projektu najneskôr do 30. júna 2021v súťažných kategóriách - privátny interiér, pracovisko, horeca, obchod, občiansky interiér, študent. Odborná porota posudzuje jednotlivé projekty na základe niekoľkých aspektov, medzi ktoré patrí ekológia, udržateľnosť, použité materiály, ale aj funkčnosť, inovácia, kreativita, kontext, či príbeh.

INSAID AWARDS
INSAID AWARDS
Zdroj: architekti Sebo, Lichy

Viac informácií nájdete na www.insaid.sk.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
26.2. 2021 15:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy