8.1. 2021 6:00

Vydarená rekonštrukcia v Bratislave: Malý byt pre 5-člennú rodinu je inšpiráciou

8.1. 6:00

Vydarená rekonštrukcia v Bratislave: Malý byt pre 5-člennú rodinu je inšpiráciou

Foto: Matej Hakár

Byt s menšou výmerou sa podarilo vďaka menším úpravám otvoriť a presvetliť.

Byt s výmerou 67 metrov štvorcových slúži päťčlennej rodine, takže pri premene museli architekti využiť každý voľný priestor. Zrušili nadbytočné prietory ako technickú miestnosť, ktorej plochu využili na kuchyňu. Keďže išlo o podkrovný byt, podarilo sa im otvoriť aj časť krovu, čo dodalo priestoru vzdušnosť. 

Spojenie miestností

Keďže pôvodný stav bytu už nevyhovoval požiadavkám rodiny, rozhodli sa pre zmenu. Na pomoc si prizvali architektov Richarda Kila a Mateja Honča, ktorí prišli s viacerými zaujímavými riešeniami. Cieľom bolo využiť priestor a čo možno najviac ho otvoriť. Vznikla tak denná zóna, ktorá slúži ako kuchyňa, obývačka, herňa, čitáreň aj hudobná miestnosť. 

Premena bytu v Bratislave.
Premena bytu v Bratislave.
Zdroj: Matej Hakár

Neutrálna farebnosť

Prevzdušneniu priestoru pomohla aj farebnosť, v ktorej dominuje biela. Doplnená je o nábytok zo svetlého dreva. Zaujímavým prvkom je tehlová stena, ktorú natreli na bielo a tiež obojstranná modulárna sedačka - z jednej strany sedíte v obývačke a na opačnej v kuchynskej časti. Tento netradične riešený interiér je nominovaný na cenu Interiér roku. 

Viac uvidíte v galérii.

autor:  Jana
8.1. 2021 6:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy