22.9. 2020 18:00

Výber sedačky: Ak neviete akú, vyberte si SIVÚ, budete ju milovať

22.9. 18:00

Výber sedačky: Ak neviete akú, vyberte si SIVÚ, budete ju milovať

Foto: idealhome.co.uk

Vo svete pestrofarebných motívov a rôznorodých farieb je jeden odtieň, ktorý sa na prvý pohľad tvári ako šedá myška. No pri správnom pohľade je to krásavica. Reč je o sivej pohovke. Ak nebudete vedieť, aký gauč by sa vám hodil, stavte na šedý. Budete s ním celý život spokojný.

Choďte na neutrál

Čo je vlastne sivá? Zmes čiernej a bielej. O oboch farbách sa hovorí, že sa hodia ku všetkému. Keďže sivá je ich spojením, tak sa rovnako hodí ako neutrál k akejkoľvek vašej ďalšej fantázii o obývačke. A to aj čo sa týka dekorácii, ozdobných vankúšov, čohokoľvek.

Teplo domova

Hoci možno pokladáte sivú za farbu chladnú, v skutočnosti nie je teplá ani studená. V kombinácii s teplými farbami sa však správa ako rozpálená pahreba. Veľmi spoľahlivo vytvorí podklad pre útulné teplo domova. Stačí pár teplých farieb, príjemných materiálov a máte vynikajúci stred miestnosti dýchajúci atmosférou prívetivosti.

Je jednoduchá

Neťahá oči, nie je stredobodom pozornosti, nekričí na nás. Je to miesto, kde si jednoducho ľahnete a strávite príjemné chvíle bez toho, aby ste boli farebne vyrušovaní. To je vo svete, kde na každom rohu útočia farby, príjemným relaxom.

Nie je biela

Je to jasné na prvý pohľad. No má hlavne výhody farby, na ktorej nie je vidieť čo i len najmenšie znečistenie. Je odolná k tomu, ak si na ňu sadnete v modrých rifliach, ale znesie aj domáce zviera. Nebude na nej každý chlp svietiť tak očividne, ako na čiernej koži, alebo tmavom semiši.

Sivá sa skutočne hodí ku všetkému.
Zdroj: idealhome.co.uk

Je jednoduchá

Sivá je pani minimalizmu. Je to farba, ktorá bude večne moderná. Nemusíte prispôsobovať farbu pohovky výmene stierky. Sivá sedačka zapadne aj do honosnejšieho prostredia aj do minimalistickej izby. Stačí sa zmieriť iba s tým, že sivá nebude nikdy highlight sezóny, ale na druhej strane spoľahlivý evergreen.

Pôsobí luxusne

Sivá farba pôsobí aj istou mierou luxusu. Napríklad taký sivý semiš je ako vystrihnutý z luxusného kaštieľa. Vy ho môžete mať doma. Sivá je oddávna znakom luxusu a pritom za takýto gauč ani nezaplatíte veľa.

Extrémne variabilná

Sivá je sivá, ale to, že má päťdesiat odtieňov, nie je len literárna fikcia. Je to skutočnosť, ktorú si môžete overiť priamo na vašej sedačke. Sivú môžete doslova prispôsobiť vašej predstave od najtmavšej až po úplne svetlé odtiene. Jednoducho sivá nesklame.

autor:  Marcos
22.9. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44